Filipinli Bakıcı Fiyatları 2022 Yılında Ne Düzeyde?

05.06.2022
246
Filipinli Bakıcı Fiyatları 2022 Yılında Ne Düzeyde?

Günümüzde ebeveynlerin çalışma sahasının gelişmesiyle birlikte çocuklarına kimin en güvenilir şekilde bakacağının endişesi ortaya çıkar. Bakım ve güvenlik açısından aile yakınlarından birine ihtiyaç duyulabilir. Çocuğunuzla aileden biri ilgilendiğinde her ne kadar güvende hissetseniz de çocuğunuzun aynı zamanda eğitim öğrenim açısından gelişmesini hem de gerektiği şekilde ilgilenilmesini istiyorsanız Filipinli bakıcılar tam aradığınız bir tip bakıcı olabilir.

Özellik olarak temiz, disiplinli ve düzenli olduklarından fazlasıyla günümüzde rağbet gören bakıcılardır. Filipinli bakıcılar kendi ülkelerinde yeterince ve doğru bir şekilde bu işin eğitimini alır ve tamamladıktan sonra ülkemize gelirler.

Günümüzde çoğu ebeveynlerin tercihi olan Filipinli bakıcılar çocuklara kendi çocuklarına bakıyormuşçasına baktıklarından dolayı, onlara anne şefkati ile yaklaşırlar, fazlasıyla ilgili ve sevgi doludurlar. Bu bakıcıların ücretleri ve olumlu yönleri oldukça merak edilen bir durumdur. Ücretleri ebeveynlerin iş saatlerine göre maddiyatına göre değişiklik gösterir.

Çocuklarının hem kültür açısından hem yabancı dil açısından gelişimi için de çokça ilk tercihler arasında yer alır. Güvenilir bir kişilikte olan Filipinli bakıcılar uzun süre çalışabilirler. Bakıcıyı seçerken bakıcının kişiliği yaşadığınız şehir öğrenim düzeyi sizin görüşleriniz gibi durumlar Filipinli bakıcı fiyatını etkileyen faktörler arasındadır.

Örneğin Ankara’daki Filipinli bakıcı fiyatlarıyla Filipinli Bakıcı İstanbul fiyatları şehrin pahalılık durumuna göre değişir. Filipinli bakıcılar fiyatları genellikle dolardan tercih ederler.Totalde gündüzlü  çalışmada 700 900 dolar ücret alırken yatılı çalışmada 1000 1300 dolar arasından ücret almak isterler. 2022 yılı ücretlerde tabi ki değişim beklenmesi normaldir.

Güncel olarak Filipinli bakıcı fiyatları gündüzlü 900 1100 arasındadır. Tabi  ki bu fiyatlar ebeveynlerin bütçesine göre değişiklik gösterir. Dolar üzerinden maaş aldıkları için İstanbul gibi metropol bir şehirde oldukça fazla tercih edilmektedir. 2022 yılındaki ücretlerin biraz pahalı gibi görünse de yapılan hizmet ve disiplinden dolayı gayet hakkaniyetli ve ideal bir ücrettir.

Bu ücretin günümüz şartlarında işini büyük bir özveriyle ve hakkını vererek yapan Filipinli bakıcılar için gayet ideal olmasını bilmeniz gerekir.

Filipinli bakıcıların çoğu sinirli ve gergin karakterlere sahip olmadıklarından iletişim güçleri yüksek olduğundan herhangi bir anlaşmazlık ortaya çıkarmazlar ve para konusunda da gayet anlaşılabilir bir yapıları vardır.

Uzlaşmacı yapıları sayesinde ücret konusunda ortak bir yerde buluşulacağı kesindir. Mükemmeliyetçi ve çok çalışkan bir yapıda olduklarından zaten çok tercih ediliyor günümüzde. Ücret dışında haftalık 50 TL de izin parası talep ediyorlar.

Ekstra durumlarda örneğin evde yemek pişirme temizlik gibi durumlarda ücreti normal olarak yükselecektir. Evde yatılı olarak kalmıyorsa yol parası gibi ücretler de toplam ücrete tabii tutulur. Filipinli bakıcı arıyorum diyorsanız doğru adrestesinizdir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.