Eylül ayının en çok konuşulan dizileri belirli oldu! Bakın birinci üçte hangi dizi yer alıyor…

Her akşam televizyonda birbirinden başarılı birçok dizi yayımlanıyor. İzleyici kitlesinin severek izlediği ve Eylül ayının toplumsal medya da en …

02.10.2022
131
Eylül ayının en çok konuşulan dizileri belirli oldu! Bakın birinci üçte hangi dizi yer alıyor…

Her akşam televizyonda birbirinden başarılı birçok dizi yayımlanıyor. İzleyici kitlesinin severek izlediği ve Eylül ayının toplumsal medya da en çok konuşulan dizileri açıklandı. Bakın birinci üçte hangi diziler yer alıyor..

Ekran başında bir sonraki kısmını heyecanla beklediğimiz ve severek takip ettiğimiz  birbirinden kaliteli dizler yer alıyor. Birtakım diziler geçen dönem kaldığı yerden devam ederken kimileri ise birinci kere izleyici ile buluşuyor. Birbirleri ile reyting sıralamasında izleyici kitlesi toplamaya çalışan diziler, her hafta toplumsal medya reytinglerini duyuruyorlar.

Geride bıraktığımız eylül aynın toplumsal medya da en çok konuşulan televizyon dizilerini duyurdu. Eylül ayının en çok konuşulan dizi listesinde sıralamanın birincisi Duy Beni yer aldı. Listenin son sıralamasında ise ekranlara dönem ortası verip tekrar dönen Baba dizisi yer alıyor. İşte Eylül ayının en çok konuşulan dizi sıralaması…

 

1. DUY BENİ

Başrollerinde Berk Hakman, Rabia Soytürk, Caner Topçu üzere başarılı oyuncuların bulunduğu ve kısa müddette herkes tarafından ilgiyle takip edilen dizisi Duy Beni oldu. Direktörlüğünü Ali Balcı’nın üstlendiği senaryosunu Makbule Kosif, Zafer Özer Çetinel, Okan Başar Bahar, İstek Bıçakçı, Burcu Tatlıses, Feraye Gizem Kurt ve Görkem Tüzün’ün kaleme aldığı Türk imali dram, romantik ve gençlik cinsinde ekranlarda yer alıyor. Her hafta Perşembe günleri yeni kısmıyla ekranlarda yer alan  dizi1.600.000+ mesaj alarak tepeye yerleşti.

 2. SENDEN DAHA GÜZEL

Güzel ve başarılı oyuncu Cemre Baysel ve Burak Çelik’in başrollerini paylaştığı romantik güldürü çeşidindeki dizi geçtiğimiz ay 14 kısımla ekranlarda izleyicinin karşısına çıktı. 14. kısımla sevenlerine veda eden dizi 483.800+ mesaj alarak geçen ayın listesinde 2. sırada yer aldı.

3. TOZLUYAKA

Kadrosunda birbirinden başarılı oyuncuları bulunduran Tozluyaka her hafta Pazartesi günleri yeni kısmıyla izleyici karşısına çıkıyor. Dram ve gençlik konusu ile yayımlanmaya başlayan dizi, 449.600+ mesaj aldı.

4. ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU

 Akli Sinema üretimi imzalı, direktörlüğünü Sedat İnci’nin yaptığı, senaryosunu Emre Konuk’un kaleme aldığı dizi, tarih ve kurgu olarak televizyonda yerini alıyor. Başrolünde başarılı oyuncu Barış Arduç’un yer aldığı uzun soluklu tarihi dizi her hafta Pazartesi günleri yayınlanıyor. Dizi geçen ay 350.000+ mesaj aldı.

 

5. GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Dram ve gençlik cinsindeki Türk imali televizyon dizisi sevilerek takip ediliyor. Başrollerini Ertan Saban, Özge Özberk ve İhtilal Özkan üzere başarılı oyuncuların paylaştığı dizi, 263.300+ mesaj aldı.

6. EMANET

Kanal 7 ekranlarında günlük dizi olarak yer alan Emanet dizisi, izleyici tarafından merakla takip edilenler ortasında. Halil İbrahim Ceyhan ve Nana Stambolishvili üzere başarılı oyuncuların başrol olarak yer aldığı dram ve romantik cinsindeki dizi geçtiğimiz ay 244.300+ mesaj aldı.

7. KARDEŞLERİM

Ekranların severek ve uzun soluklu üretimleri ortasında yer alan dram dizisi Kardeşlerim her hafta Cumartesi günleri ekranlarda sevenlerle buluşuyor. Geçtiğimiz ay 202.700+ mesaj aldı.

8. KASABA DOKTORU

Medikal, dram ve romantik tıptaki dizi her hafta cuma günleri yeni kısmıyla ekranlarda izleyici karşına çıkıyor. Başrollerini Ozan Akbaba, Deniz Can Aktaş ve Hazal Subaşı paylaşıyor. Dizi Güney Kore üretimi olan Dr. Romantic’den esinlenerek uyarlanıyor. Dizi geçtiğimiz ay 145.600+ mesaj aldı.

9. SEVERSİN

Romantik güldürü dizisi olarak izleyiciyi ekran önünde karşılayan Seversin, Çarşamba akşamları izleyici karşısına çıkıyor. Başrollerinde İlayda Alişan ve Burak Yörük’ün yer aldığı dizi 20. kısımda sevenlerine veda etmeyi planlıyor. geçtiğimiz ay 101.700+ mesaj aldı.

10. BABA

Usta oyuncu Haluk Bilginer’in yer aldığı dram cinsindeki dizi, dönem finali akabinde ekranlara tekrar dönüş yaptı. Salı günleri ekranlarda sevenleri ile buluşan dizi geçtiğimiz ay 99.600 mesaj alarak 10. sırada yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.