Berdan Mardini öz amcası tarafından suçlanmıştı… Müzikçi o tezlere ateş püskürdü!

Geçtiğimiz günlerde ünlü müzikçi Berdan Mardini öz amcası Şahin Karademir tarafından skandal bir sav ile suçlanmıştı. Karademir yeğeni için …

14.11.2022
56
Berdan Mardini öz amcası tarafından suçlanmıştı… Müzikçi o tezlere ateş püskürdü!

Geçtiğimiz günlerde ünlü müzikçi Berdan Mardini öz amcası Şahin Karademir tarafından skandal bir sav ile suçlanmıştı. Karademir yeğeni için “Beni öldürmek istiyor” diyerek herkesi şoke etmişti. Berdan Mardini tarafından dolandırıldığını ve 15 kişi tarafından dövdürüldüğünü argüman eden Kandemir’in savları gündeme bomba üzere düşmüştü. Amcasıyla ortası açılan Berdan Mardini’den açıklama geldi: İğrenç bir iftira!

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Ünlü müzikçi Berdan Mardini’ye öz amcası Şahin Karademir tarafından skandal bir suçlama gelmişti. Mardini’nin amcasının argümanına nazaran, Berdan Mardini kendisini dolandırdıktan sonra azmettirici 15 kişi tarafından evinin önünde darp ettirdi. Aralarının ticaret yüzünden açıldığı bilinen amca yeğenin ortasına para girdiği söylenmişti. Amca Karademir, şikayetçi olduğunu söylerken Mardini’den de tezlerle ilgili birinci kere açıklama geldi.

Berdan Mardini

“İĞRENÇ BİR İFTİRA”

Amca Karademir tarafından “Aramızdaki husumetten dolayı beni ve eşimi konutumuzun önünde sopalarla dövdürdü” iddiası ile suçlanan Berdan Mardini savlar hakkında birinci kere konuştu. Kendisine atılan suçlamalara adeta ateş püsküren Mardini, “Bizde amca demek baba yarısı demektir fakat kan bağı olmasıyla aile olunmuyor ne yazık ki! Aile, sadakat ile olunur. Bir insanın ismini lekelemek bu kadar kolay olmamalı. Kimsenin ekmeğinde gözümün olmadığını cümle alem bilir. Mardin’e gitseniz yalnızca köyüm değil, bütün Mardin halkı ‘Bu adam memleketinin kalkınması için büyük emek veriyor, bütün birikimini ortaya koyuyor’ der. Öte yandan kendisini dövdürdüğüm argümanları, iğrenç bir iftiradan öte değil.” sözleriyle kendisi hakkında ortaya atılan suçlamaları net bir formda yalanladı.

Berdan Mardini

“HERKES GERÇEKLERİ ER YA DA GEÇ ÖĞRENECEK”

Kendisine atılan suçlamaların cezasız kalmayacağını da belirten ünlü müzikçi “Bu iftiraların cezasız kalmayacağından gram kuşkum yok lakin Allah’ın huzuruna çıktıklarında ne diyecekler merak ediyorum. Gerçeklerin er ya da geç gün yüzüne çıkma üzere bir huyu vardır. Bunu tüm Türkiye er ya da geç görecek.” diye de ekledi.

Berdan Mardini

NE OLMUŞTU?

TİCARET ORTALARINI BOZDU

Amca Şahin Karademir, memleketleri olan Mardin’de istihdam oluşturmak ismine 2016’da kayalık araziyi düzenlediklerini ve gül grup sürece tesisi ile yurt dışına ihracat yapma planlarının olduğunu söylemişti. Berdan Mardini ile paydaşlık yapan Kandemir bu işe girmek için kredi çektiklerini ama Mardini’nin bankalarda yüklü ölçüde borcu bulunduğunu bilmediğini belirtmişti. Şahin olayı öğrendikten sonra yeğenini  -dolandırıcılıkla suçladığı ve şikayette bulunduğu için darp edildiği tezini ortaya atmıştı.

Şahin Karademir

SALDIRIYA UĞRADIK İDDİASI

Şahin Karademir, “Önceki gün Avcılar’daki konutumuzdan 11 yaşındaki oğlumu, kardeşim ve eşim ile okula götürürken, sabahtan bu yana beklediklerini anladığımız en az 15 kişinin sopalı, döner bıçaklı saldırısına uğradık. Hücum sırasında ‘Berdan Mardini’nin kredi çekmesine müsaade vermeyeceksin ha?’ dediklerini duyduk” açıklamasını yaparak kardeşi ve eşiyle birlikte Avcılar’daki konutlarının önünde araçlarına binecekleri sırada atağa uğradıklarını argüman etmişti.

Şahin Karademir

Yaşanan bu hücumdan sonra eşi Elvan Karademir ve oğlunun uyuyamadığını söylemişti. Başına darbe alarak yaralanan Erol Kandemir’den ise bu taarruzun değerli olmadığı, işin ardında kimin yer aldığı bildikleri tezi gelmişti.

Erol Karademir

“6 MİLYONLUK HACİZ YOLLADI”

Şahin Karademir “Benim kapıma ondan ötürü 6,5 milyon lira haciz geldi.” sözlerini kullanarak 2,5 milyon lira pahasındaki gayrimenkullerinin Berdan Mardini’nin elinde olduğunu söylemişti.

Şahin Karademir

“BENİ ÖLDÜRMEK İSTİYOR”

Kanal D’nin haberine nazaran Berdan Mardini için “5 yılda bitirdiğim projeyi ona verdim, yine kurdum lakin peşimi bırakmıyor. Beni öldürmek istiyor.” diyen Kandemir’in, “Berdan Mardini Karademir’e, nitelikli dolandırıcılıktan dava açtım, beni tehdit ediyor ve ‘seni öldüreceğim.’ diyor.” savı gündeme bomba üzere düşmüştü.

4 KİŞİ GÖZ ALTINDA

Olayın akabinde Şahin Kandemir’in şikayeti üzerine 4 kişi Avcılar Emniyet Müdürlüğü tarafından göz altına alınırken, saldırganların araçlarında av bıçağı, balta ve döner bıçağı bulunduğu belirtilmişti. Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

Berdan MArdini

Konuyla ilgili röportajın görüntüsü:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.