Ocak ayında vizyona girecek sinemalar nelerdir? 2023 ocak ayı sinemaları

Soğuk kış günlerinde dostlarınız ve ailenizle eğlenceli anlar yaşamak isterseniz rotanızı sinema salonlarına çevirebilirsiniz. Ocak ayında vizyona giren korku, aksiyon, dram, animasyon ya da komedi filmleri arasından en beğendiğinizi seçip bir de mis gibi kokan patlamış mısırınızı satın alıp gününüzü güzelleştirmeniz çok kolay. Peki ocak ayında vizyona giren filmler nelerdir? İşte 2023 Ocak ayının filmleri…

06.01.2023
137
Ocak ayında vizyona girecek sinemalar nelerdir? 2023 ocak ayı sinemaları

Soğuk kış günlerinde dostlarınız ve ailenizle eğlenceli anlar yaşamak isterseniz rotanızı sinema salonlarına çevirebilirsiniz. Ocak ayında vizyona giren dehşet, aksiyon, dram, animasyon ya da güldürü sinemaları ortasından en beğendiğinizi seçip bir de mis üzere kokan patlamış mısırınızı satın alıp gününüzü güzelleştirmeniz çok kolay. Pekala ocak ayında vizyona giren sinemalar nelerdir? İşte 2023 Ocak ayının sinemaları…

2022’ye veda ettiğimiz ve 2023’ün yesyeni atmosferine kucak açtığımız ocak ayında, birçok plan ve program yaparak kaliteli vakitler geçirmek istiyoruz. Gezip görmek istediğimiz yerler, okumak istediğimiz kitaplar, bir türlü görüşmeye fırsat bulamadığımız dostlarımızla kahve eşliğinde sohbetler ve heyecanla izlemeyi beklediğimiz sinemalar… Belki bu saydıklarımızın hepsini tıpkı anda yapmamız mümkün değil lakin sinema keyfi yapmak için tam zamanı! Ocak ayında vizyona giren onlarca tıp sinema ortasından seçim yaparak ister hafta içi ister hafta sonu birkaç saatliğine de olsa farklı dünyaların kapılarını aralayabiliriz. Gelin ocak ayında vizyona giren sinemalara birlikte göz atalım. 

2023 OCAK AYINDA VİZYONA GİREN FİLMLER

  • SERVET OPERASYONU

Servet Operasyonu sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 13.01.2023

SÜRE: 114 DAKİKA

TÜR: AKSİYON

Başrollerinde Hugh Grant, Aubrey Plaza ve Jason Statham‘ın yer aldığı “Servet Operasyonu” filmi aksiyon dolu birkaç saat geçirmek isteyenler için altın niteliğinde bir sinema. Dünyayı tehdit edecek seviyede ölümcül bir silahı ortadan kaldırmak için milyarder bir silah tüccarının peşine düşen MI6 casusu Orson Fortune ve takımının hikayesine odaklanan üretimin en dikkat çeken ayrıntısı ise ‘çekim yerleri’ oluyor.

Servet Operasyonu sinemasından kareler

Türkiye’nin Hollywood’u olarak nitelendirilen Antalya’da çekimleri gerçekleştirilen üretimin art fonunda Kaleiçi bölgesi, Su Kemeri, EXPO alanı ve Cumhuriyet Meydanı’nın yanı sıra 2 bin yıllık Aspendos Antik Tiyatrosunu yakından görmek mümkün. Guy Ritchie‘nin direktörlüğünü üstlendiği sineması kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz. 

  • SEVDA MECBURİ İSTİKAMET 

Sevda Mecburi İstikamet sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 06.01.2023

SÜRE: 97 DAKİKA

TÜR: DRAM

“Babam ve Oğlum”, “Issız Adam”, “Dedemin İnsanları” ve “Unutursam Fısılda” üzere Türk sinemasının unutulmaz üretimlere imza atan Çağan Irmak‘ın yeni filmi “Sevda Mecburi İstikamet” sıcacık bir aile hikayesini beyazperdeye aktarıyor.

Sevda Mecburi İstikamet sinemasından kareler

Başarılı oyuncu Selçuk Sistem ve Selin Şekerci’nin başrollerini paylaştığı üretim, geçmiş yıllarda ünlü bir sinema yıldızının kızıyla yarım kalan kıssasını yıllar sonra tamamlamak için verdiği uğraşa ışık tutuyor. Sevinçli ve sıcak bir üslubun hakim olduğu bu sinemada vakit zaman gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz.

  • ÇİZMELİ KEDİ: SON DİLEK

VİZYON TARİHİ: 27.01.2023

SÜRE: 102 DAKİKA

TÜR: ANİMASYON

Joel Crawford‘un direktör koltuğunda oturduğu “Çizmeli Kedi: Son Dilek”, Çizmeli Kedi serisini sevenler için hayli yeterli bir seçim olacaktır. Sinemanın konusu ise şu biçimde;

Cesur kanun kaçağı Çizmeli Kedi, tehlike tutkusunun ve güvenliği ihmal etmesinin kendisine ne kadar ziyan verdiğini fark eder. Bugüne dek 9 canından 8’ini kullanan Çizmeli Kedi için o canları geri almanın vakti çoktan gelmiştir. Ancak yalnızca tek bir canı kalan Çizmeli Kedi’nin boyun eğmesi, eski ortağı ve düşmanı olan alımlı Yumuşak Pati Kitty’den yardım istemesi gerekmektedir. Eğlenceli bir seyahatin başlangıcı olan bu yardım teklifiyle Çizmeli Kedi adeta yeni doğmak için en büyük savaşını verecektir.

  • MEGAN 

Megan sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 13.01.2023

SÜRE: 102 DAKİKA

TÜR: KORKU

“Testere”, “Ruhlar Bölgesi” ve “Korku Seansı” serilerinin arkasındaki yapımcı James Wan ve “Cadılar Bayramı”, “Siyah Telefon” ve “Görünmez Adam” filmlerinin yapımcısı Blumhouse‘un ortak çalışması olan “Megan” filmi bir yapa zeka mucizesinin büyük bir tehlikeye dönüşünü adım adım işliyor. 

Megan filminden kareler

Violet McGraw, Amie Donald ve Allison Williams‘ın başrollerini paylaştığı film, bir çocuğun en iyi dostu ve bir ebeveynin en büyük müttefiki olmak üzere programlanmış gerçek gibi bir oyuncak bebek olan Megan’ı tasarlayan Gemma’nın başına gelenleri gözler önüne seriyor. Yoğun bir çalışma temposu olan ve 8 yaşındaki bir anda yetim kalan yeğeni Cady’nin bakımını üstlenen Gemma, Megan prototipini Cady ile eşleştirmeye karar verir ve olanlar olur.

  • RAFADAN TAYFA:GALAKTİK TAYFA

Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa afişi

VİZYON TARİHİ: 06.01.2023

SÜRE: 86 DAKİKA

TÜR: ANİMASYON

Yönetmen koltuğunda İsmail Fidan‘ın oturduğu “Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa”, çocuklar ve hala içindeki çocuğun sesini dinlemeye devam edenlerin bayılacağı bir yapım. Astronomi kulübünün en parlak üyelerinden Akın, yörüngemize yerleşmiş bir uzay gemisi keşfeder ve bir anda tüm dünya bunu konuşmaya başlar. Uzay gemisi ile ilgili ortalığa pek çok teori atılırken keşfin yapılmasında az da olsa parmağı olan Hayri de küçük çaplı bir şöhrete kavuşmuştur.

Rafadan Tayfa

Hayri’nin fotoğraflarını gazetede gören geminin gerçek sahibi ise yardım almak için Hayri’nin peşine düşer. Uzaylı, kader arkadaşını bulmak için yola çıkarken peşinde niyetleri hiç de iyi olmayan bir grup insanın olduğundan habersiz bir şekilde aksiyon dolu bir yolculuğa çıkacaktır. 

İYİ SEYİRLER, İYİ EĞLENCELER!

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.