Kedi Maması Fiyatları 2022 Yılında Ne Düzeyde?

05.06.2022
228
Kedi Maması Fiyatları 2022 Yılında Ne Düzeyde?

Piyasa genelinde yüzlerce farklı kedi maması bulunmaktadır. Ancak bunların çok azı gerekli ve yeterli besin değerlerine sahip olarak adlandırılmaktadır. Ancak kedi maması fiyatları kapsamında da araştırma yapacak olan evcil hayvan sahiplerinin kendilerine en uygun seçimi yapabilmeleri mümkün olacaktır.

Kedilere dair besin kaynakları arasında önemli bir yer tutan kuru kedi mamaları arasında sadece yaş, kilo ve kısırlaştırılma durumu ön planda olmayıp, bunun dışında fiyat aralığı da seçim evresinde son derecede önemli bir faktör olarak gündemde kalmaktadır. Güvenilir kedi mamalarına dair seçim yapma evresinde fiyat kriterleri de oldukça ön planda kalacak olan bir durum olarak da ön planda sayılabilecektir.

Hill’s Pet Nutrition

Hill’s Pet Nutrition bünyesinde var olan kedi mamaları sindirim ve boşaltım sistemlerine dair sorun yaşayan kediler için son derecede uygundur. Ancak bazı kişilerin bütçesini aşabilecek bir fiyat aralığına sahip olarak görülebilmektedir. Hill’s kedi maması kapsamında kedilerin türüne, mamaların içeriğine ve ürünlerin ağırlığına bağlı olarak fiyat aralığı değişiklik gösterebilecektir.

Yüksek protein oranına sahip olan Hill’s Pet Nutrition markası, bu konuda fiyat açısından da çeşitlilik gösterebilecektir. Ancak bu marka bünyesinde var olan ürünlerin bazılarında mısır glüteni gibi alerjik maddeler yer aldığından dolayı en uygun seçimleri yapmak gerektiği her zaman vurgulanan bir konu olarak değerlendirilmektedir.

N&D

N&D bünyesinde var olan kedi mamaları düşük tahıllı ya da tahılsız olarak üretilmektedir. Bundan dolayı ve fiyat kriterlerinden ötürü ND kedi maması fazlasıyla ön planda kalmaktadır. ND kedi maması içerisinde sayılan tüm ürünler içerisinde GDO içeren ya da kimyasal olarak adlandırılan herhangi bir unsura rastlanmıyor. Kullanılan tüm ürünlerin sertifikalı olmasından dolayı evcil hayvan sahiplerinin son derecede kolay bir biçimde seçmelerinde destek sağlayabiliyor.

Kedilerin gereksinimlerini dikkate alan ND firması, tüm üretimlerini bu şekilde gerçekleştirmektedir. Düzenli ve tam bir beslenme programını sağlaması bakımından da devreye girebilmektedir. Bu sayede ND firması kapsamında var olan tüm kedi mamalarının ortalamanın üzerinde fiyatlara sahip olmasına rağmen fazlasıyla tercih edildiği de öne çıkmaktadır.

Royal Canin

Royal Canin, her bir kedi sahibi tarafından piyasadaki en kaliteli mamalar olarak ifade edilmektedir. Ancak bu durum yanlış olarak bilinmekte ve bu markanın orta standartlarda sayılan bir mama türü olduğu belirtilmektedir. Piyasada da uygun fiyatlar altında bulunan bu markanın ürünlerini tercih etmekte herhangi bir sakınca yer almamaktadır.

Yaş ya da kuru mamaların yanı sıra cins kedi türlerine özel mama türlerini de üreten Royal Canin firması, son derecede etkin bir seçim olacaktır. Kilo kontrolü sağlamak isteyen evcil hayvan sahiplerinin genel olarak yöneldikleri bir marka olarak değerlendirilerek, bu şartları her zaman sağlamasıyla da öne çıkmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.