İsmini değiştirip Gökçe Kırgız’ın yerine geçmeye çalışmıştı! Hukuk savaşında yeni gelişme

Bir periyoda damga vuran “Kalbime Gömerim” isimli müzikle internette büyük ün kazanan Gökçe Kırgız, marka haline getirdiği isminden haksız çıkar …

18.11.2022
146
İsmini değiştirip Gökçe Kırgız’ın yerine geçmeye çalışmıştı! Hukuk savaşında yeni gelişme

Bir periyoda damga vuran “Kalbime Gömerim” isimli müzikle internette büyük ün kazanan Gökçe Kırgız, marka haline getirdiği isminden haksız çıkar elde ettiği argümanıyla Merve Doğan’a dava açmıştı. Bugün gerçekleşen duruşmada eksper raporu mahkemeye ulaştı ve marka hakkına ihlal ve tecavüz olduğu bilgisine yer verildi.

2006 yılında “Kalbime Gömerim” isimli kesimle fenomen olan Gökçe Kırgız, tıpkı ismi kullanarak kendisinin yerine geçmeye çalışan bireyle mahkemelik olmuştu. Gerçek ismi Merve Doğan olan kişi, 2013 yılında resmi olarak ismini Gökçe Kırgız olarak değiştirmiş ve sahne alarak yarar elde etmişti. 

Gökçe Kırgız

Bunun üzerine soluğu İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde alan Kırgız, dava dilekçesinde “Gökçe Kırgız” isimli markanın kendisine ilişkin olduğunu ve prestij kaybı yaşadığını söyleyerek 250 bin liralık tazminat talebinde bulundu.

Merve Doğan

Bugün gerçekleşen duruşmaya davacı Gökçe Kırgız Durukan avukatı Melik Döngelci ile birlikte katıldı. Davalı Gökçe Kırgız Taner ise duruşmaya iştirak sağlamadı. Uzman raporunda marka hakkına “ihlal ve tecavüz olduğu” bilgisi yer aldı. Talep dilekçelerinin incelenerek ek rapor istenip istenmeyeceğinin kıymetlendirilmesine karar veren mahkeme, davayı erteledi. 

Gökçe Kırgız Durukan

DAHA EVVEL NELER OLDU?

Daha evvelki davaya şahit olarak dahil olan müzik imalcisi Ozan Oskay, mahkemede “Gökçe Kırgız’ı 2006’dan beri tanıyorum. Müziğini internette gördükten sonra araştırdım ve ailesine ulaştım. Yaşı küçük olduğu için önceliğinin müzik okulu olduğunu söyledi. Davalı Gökçe Kırgız bu şarkıyı kullanarak bir programa çıktı. Gökçe’nin okula devam etmesini, yaşını küçük olmasını fırsat bildi ve sahne almaya başladı. Davalı ‘Gökçe Kırgız’ ismini kullanmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Gökçe Kırgız ismini alan Merve Doğan

Eksik konuların giderilmesi için mahkeme davayı ileri bir tarihe ertelerken iki Gökçe Kırgız ortasındaki tansiyon devam ediyor.

Gökçe Kırgız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Portakallı kahve nasıl yapılır?

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.