Porselen yemek ekibi alırken nelere dikkat edilir? Nasıl saklanır?

Yeni evlenecekler yahut yeni konuta taşınmış olan çifter için, porselen grubu satın almak yahut armağan almak hayli ülkü bir eşyadır. Pekala …

23.09.2022
62
Porselen yemek ekibi alırken nelere dikkat edilir? Nasıl saklanır?

Yeni evlenecekler yahut yeni konuta taşınmış olan çifter için, porselen grubu satın almak yahut armağan almak hayli ülkü bir eşyadır. Pekala, porselen yemek kadrosu alırken yahut saklarken nelere dikkat edilmelidir? İşte, karşılıklar…

Bütçe açısından epeyce zorlayıcı eşyalardan biri porselen ekipleri olabilir. Yemek kadroları ekseriyetle ahenk içerisinde olması gerektiğinden ekip olarak alınmalıdır. Ekipten bir kaçı kırıldığı yahut hasar gördüğü taktirde eksik kadronun bir daha kullanılmayacak olması bayanların üzülerek yapmak zorunda kaldığı bir seçenektir. Yeni satın alınan porselen yemek gruplarının uzun müddet kullanımı ve nasıl saklanacağı ile alakalı detayları bilgileri sizler için derledik…

YEMEK PORSELEN GRUPLARI SATIN ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bütçe limitinizi belirleyerek porselen yemek gruplarını satın almalısınız. Bütçenizi aşmayacak porselen ekiplerini ve modellerini seçerek istediğiniz gruplara sahip olabilirsiniz.

Mağazaların indirim vakitlerini bekleyiniz. Daima alışveriş yaptığınız mağazaların  bildirimlerini açık tutarsanız mailinize yahut telefonunuza hangi eserlerde indirim olduğuna dair bilgi edinebilirsiniz.

Azamî gelen kişi sayısına nazaran yemek kadrosu satın alabilirsiniz. Bu sayede fazla ölçüde almanıza gerek kalmayacak ve bütçenizi sarsmayacak bir harcama yapmış olacaksınız.

Kullanmaktan sıkılmayacağınız renk ve model almaya ihtimam şovunuz. Klasik seven bir biçiminiz varsa seçiminizi kare yemek gruplarından yana kullanabilirsiniz.

YEMEK PORSELEN EKİPLERİ NASIL SAKLANIR?

– Altın ya da platin desenli modellerde mikrodalga fırında kullanmamanız, ani ısı değişimlerine maruz bırakmamanız, direkt ateşe temas ettirmeyiniz ve elde yıkamaya dikkat etmelisiniz.

 Desenli modellerde bulaşık makinesinde yıkama gerçekleştirirken jel deterjanlar ve 30 derecede kısa programlar tercih ediniz.

 Su lekelerine maruz kalmamak için yıkamanın akabinde porselen yemek ekibinizi tam kurutarak koruma etmelisiniz.

– Çizilme ve aşınmaya karşı koruma ederken her kesim ortasına kağıt ayırıcılar kullanmanız ve kesimleri en az yükte bırakmaya ihtimam şovunuz.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.