Bu ne perhiz ne lahana turşusu! Prens Harry evvel barışmak istedi sonra abim beni dövdü dedi

Kraliyet Ailesinden ayrıldığı günden itibaren ailesini ve sarayı sık sık eleştiren Prens Harry, son olarak “Harry ve Meghan” isimli belgeselle çarpıcı tabirlere imza atmıştı. Suratını alamayan Harry, Kraliyet Ailesinin sırlarını bir bir anlattığı kitabında “Abim beni dövdü” sözlerine yer verdi.

05.01.2023
149
Bu ne perhiz ne lahana turşusu! Prens Harry evvel barışmak istedi sonra abim beni dövdü dedi

Kraliyet Ailesinden ayrıldığı günden itibaren ailesini ve sarayı sık sık eleştiren Prens Harry, son olarak “Harry ve Meghan” isimli belgeselle çarpıcı sözlere imza atmıştı. Suratını alamayan Harry, Kraliyet Ailesinin sırlarını bir bir anlattığı kitabında “Abim beni dövdü” sözlerine yer verdi.

2018 yılında evlenerek ‘tüm dünyanın en merak edilen çifti’ haline gelen Prens Harry ve Meghan Markle, 2020 yılında Kraliyet Ailesinden ayrılarak Kraliçe II. Elizabeth‘e rest çekmişti. ABD’ye taşındıktan sonra verdikleri röportajlar ve podcastlerde Kraliyet Ailesini amaç alan çift, son olarak dijital içerik platformu Netflix’te yayınlanan ‘Harry ve Meghan’ isimli belgeselle gündeme geldi.

Prens Harry ve Meghan Markle

Toplamda 6 kısımdan oluşan belgeselin birinci kısımlarda tanışma, flört ve evlilik öykülerini anlatan çift, geçtiğimiz günlerde yayınlanan son 3 kısmında Kraliyet Ailesini amaç aldı. 

Prens Harry

“ABİM BENİ DÖVDÜ”

Kraliyet ailesine olan öfkesi bir nebze olsun azalmayan Prens Harry, artık de 10 Ocak’ta yayımlanacak olan otobiyografi kitabı ‘Spare’de ağabeyi Prens William‘ı amaç aldı. 2019 yılında Londra’daki konutunda ağabeyi William’ın eşi Meghan Markle hakkında, “zor”, “kaba” ve “ömür törpüsü” dediğini sav eden Prens Harry, ağabeyiyle bu kelamlar yüzünden tartıştığını ve ağabeyinin kendisine vurduğunu söz etti. 

“William beni yakamdan tuttu, o sırada kolyem koptu ve beni yere devirdi” diyen Harry, olaydan kısa bir mühlet sonra ağabeyinin yanına gelerek “Bunu Meghan’a anlatma” biçiminde tehditler savurduğunu söyledi. Ağabeyinin tehditlerine “Yani beni dövdüğünü mü söylemeyeyim?” diyen Prens Harry, William’dan “Harold ben seni dövmedim” cevabını aldığını ileri sürdü. Ağabeyiyle karşı karşıya gelen Prens Harry, yaşanan olaydan sonra terapistiyle konuştuğunu ve akabinde bu durumu eşine anlattığını tabir etti. 

Prens Harry ağabeyi Prens Williamı suçluyor

Prens’in daha birkaç gün evvel “Babamı ve abimi geri istiyorum” demesi ve akabinde bu açıklamaları yapması akıllarda soru işareti oluşturdu.

“BABAMI VE ABİMİ GERİ İSTİYORUM”

Otobiyografi kitabının yayımlanmasına kısa bir mühlet kala ITV ve CBS televizyonuna röportaj veren Prens Harry, ailesine olan hasretini lisana getirdi. Babası ve ağabeyiyle ortalarındaki soğukluğun kendisini üzdüğünü lisana getiren Prens, “Bizi makûs şahıslar olarak göstermenin daha yeterli olduğunu düşünüyorlar. Aile istiyorum, kurum değil. Babamı geri istiyorum, ağabeyimi geri istiyorum.” sözlerini kullandı.

Kral II. Charles ve oğulları Prens William, Prens Harry

“SUSKUNLUK İHANETTİR”

“Hiç uzlaşı göstermediler. Bizi berbat bireyler olarak göstermenin daha güzel olduğunu düşünüyorlar.” diyerek sitem eden asi Prens, Kraliyet ailesinden ayılmadan evvel Buckingham Sarayı’nın kendisini ve eşini hiç savunmadığını söyledi. Bu suskunluğu ‘ihanet’ olarak pahalandıran Prens, “Ailenin mottosu, ‘Asla şikayet etme, asla açıklama yapma’ ancak bu yalnızca bir motto. Son 6 yıldır (Buckingham Sarayı’ndan) bize ‘Seni korumak için bir açıklama yapamayız’ denildiğinde, bunu ailenin öbür üyeleri için yaptığın vakit, o denli bir noktaya geliyor ki suskunluk ihanettir.” şeklinde kelamlarını noktaladı. Prens Harry’nin açıklamalarına şimdi Buckingham Sarayı’ndan bir açıklama gelmedi.

Prens Harry ve babası

HARRY VE MEGHAN BELGESELİ ORTALIĞI KARIŞTIRMIŞTI!

Belgeselin beşinci kısmında kraliyetten ayrılma periyotlarını anlatan Prens Harry, bu fikrinden ötürü aileyle gerildiğini söz etti. “Ağabeyimin (Galler Prensi William) bana bağırıp çağırması, babamın (Kral III. Charles) hakikat olmayan şeyler söylemesi ve babaannemin (Kraliçe II. Elizabeth) her şeyi sessizce dinlemesi…” diyerek yaşadığı o anlara geri dönen Sussex Prensi, tartışmalar büyüdükçe ağabeyiyle ortasında ‘boşluk’ oluştuğuna dikkat çekti. Ailesiyle alakasını ‘soğuk’ olarak yorumlayan Prens, büsbütün kendisini eşine ve çocuklarına yönlendirmiş durumda. Öte yandan Meghan Markle da yaptığı açıklamalarda Kraliyet ailesini gururlandırmak için çok uğraştığını lakin kendisini kurtlar sofrasında yem üzere hissettiğini söylüyor.

Prens William, Kraliçe II. Elizabeth, Kral III. Charles ve Prens Harry

PRENS HARRY AĞABEYİNE ÇOK KIRGIN!

Belgeselin son 3 kısmının anlatıldığı fragmanda da dikkat cazip sözler yer alıyordu. Fragmanda kendilerini gaye alan İngiliz basınına karşı verdikleri çabayı anlatan çift, Kraliyet Ailesindeki ayrımcılığa da dikkat çekti. Ağabeyine daha ihtimamlı davranıldığını söyleyerek sitem eden Prens Harry “Kardeşimi korumak için palavra söylemekten memnundular. Bizi korumak için asla gerçeği söylemeye istekli olmadılar” diyerek Kraliyet Ailesini suçladı. 

Prens Harry ve ağabeyi Prens William

Öte yandan eşinin dediklerine ekleme yapan Meghan Markle ise artık vergi mükellefleri tarafından finanse edilen güvenliğe hakları olmadığı için 24 saatlik polis müdafaasının kaldırıldığına dikkat çekerek “Güvenliğimiz çekiliyordu. Dünyadaki herkes nerede olduğumuzu biliyordu… Ben kurtların önüne atılmıyordum. Kurtlara yem oluyordum” biçiminde konuştu. 

Meghan Markle ve Prens Harryden zehir zemberek sözler

“HARRY VE MEGHAN’IN BELGESELİ SAHTEKARLIKLARLA DOLU”

Çiftin açıklamaları sonrası dehşete düştüğünü söyleyen Kraliyet uzmanı Kinsey Schofield, şöyle konuştu:

“Harry ve Meghan’ın belgeseli, sahtekârlıkla dolu. Harry, ‘Kardeşimi korumak için palavra söylemekten memnun oldular, bizi korumak için doğruyu söylemeye asla istekli olmadılar’ dediğinde eminim ki Kraliyet’e atıfta bulunuyor. Kurgu sırasında büyük olasılıkla düzelttiler”

Harry ve Meghan belgeseline yansılar büyüyor

PARA İÇİN AİLELERİNİ GÖZDEN ÇIKARDILAR!

Tanıştıktan bu yana yaşadıkları tüm özel şeyleri birinci defa paylaşan çiftin belgeselinin birinci 3 kısmı geçtiğimiz haftalarda yayınlanmıştı. Bu belgeselin yapılması karşılığında 100 milyon dolar kazandıkları tez edilen ikili dünyanın dört bir yanından reaksiyonlar yağmaya başladı. Harry ve Meghan’ın para için hem Kraliyet Ailesinin hem de İngiltere’nin imajını zedelediğini söyleyen birçok kişi bu belgeselin büsbütün İngiliz Kraliyet Ailesinin yıkılması için yapıldığını lisana getirdi. Muhafazakar Emekçi Partisi milletvekili Mark Jenkinson, Meghan’ın hainlik yaptığını, Harry’nin de ona yardım ettiğini söyleyerek adeta ateş püskürdü. 

Prens Harry ve Meghan Markle Netflix belgeseli için rekor fiyat aldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Yakınını kaybedenler, defin sürecinden sonra yemek vermek durumunda mıdır?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.