Yemek kadrolarınızı yıpratan yanlış alışkanlıklar

Yemek ekipleri birinci alındığı üzere olmayabilir vakitle aşınan yahut kenarında kırıklar, çatlaklar oluşan bu eşyaları sağlam ve uzun ömürlü …

25.08.2022
141
Yemek kadrolarınızı yıpratan yanlış alışkanlıklar

Yemek ekipleri birinci alındığı üzere olmayabilir vakitle aşınan yahut kenarında kırıklar, çatlaklar oluşan bu eşyaları sağlam ve uzun ömürlü kullanmak için kimi yanlışları yapmaktan uzak durmanız gerekebilir.

Yemek grupları materyali ne olursa olsun tıpkı misyonu üstlenir ve kimi vakit düşünmeden kullanımı gerçekleşmesi nedeniyle ziyan görebilir. Her eşyanın olduğu üzere yemek kadrolarının da kullanım şartları vardır. Kullanım şartlarını uyulduğu taktirde hakikat bir kullanım ile yemek kadrolarınızı uzun mühlete yayarak kullanabilirsiniz. Yeni alınmış üzere gözükmesini sağlamak için sizlere kimi tahlil prosedürlerini sunuyoruz.

YEMEK KADROLARINI YANLIŞSIZ KULLANIM KOŞULLARI:

– Çatalların ve bıçakların üzerine bardakları yahut hassas kimi tabakları yerleştirirseniz çatlamasına ve hasar almasına neden olabilirsiniz. Birbirlerine değmeyecek formda dizmeye ihtimam şovunuz. 

– Vitrin yahut dolap üzere yerlere yemek tabaklarını yerleştirirken birbirlerinin üzerine sıkışık formda koymak kırılmalarına neden olabilir. Ortalarına karton üzere bir şey koyarsanız muhafaza altına almış olabilirsiniz.

– Bulaşıkları yıkamadan evvel yemek atıklarını durulamayınız. Deterjanın pisliği çıkarmak için iki katı tabağa güç uygulayacağından eşyanın yıpranmasına neden olacaktır.

– Ayaklı olan bardak, kupa yahut fincanları dizerken ayağı üste gelecek halde diziniz. Bu sayede onları yerinden alırken ayaklarından rahatlıkla tutabilir ve kırılmalarını mahzur olabilirsiniz.

– Tabakta kalan artıkları çatal yahut bıçak ile sıyırarak çöpe atmayınız. Bıçak, çatal yahut ucu sert olan fırçalar tabakların çizilmesine neden olabilir. Onların yerine sünger kullanarak artıkları rahatça sıyırmanız daha hakikat bir tercih olacaktır.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.