Emine Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi Olena Zelenska’yı ağırladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi Olena Zelenska ile İstanbul’da bir ortaya geldi. Erdoğan, Ukrayna …

03.10.2022
65
Emine Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi Olena Zelenska’yı ağırladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi Olena Zelenska ile İstanbul’da bir ortaya geldi. Erdoğan, Ukrayna’daki bayanların ve çocukların yanında olacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi Olena Zelenska’yı İstanbul’da ağırladı. Geçtiğimiz Şubat ayından beri Rusya’nın Ukrayna’ya karşı açtığı savaştan ötürü mağdur olan bayan ve çocukların yanında olacağını söyleyen Erdoğan, Zelenska’nın ziyaretinden kareler paylaştı.

Emine Erdoğan Ukrayna Devlet Liderinin eşi Olena Zelenskayı konuk etti

“SAVAŞ MAĞDURU BAYANLARIN VE ÇOCUKLARIN YALARINI SARACAĞIZ”

Erdoğan, ziyarete dair paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

“Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi kıymetli dostum Olena Zelenska Hanımefendi’yi İstanbul’da ağırlamaktan memnunluk duydum. 

Savaş mağduru bayanlar ve çocuklar başta olmak üzere Ukrayna halkının yaralarını el birliği ile saracağımıza inanıyorum.”

Ukrayna Devlet Başkanı’nın eşi kıymetli dostum Olena Zelenska Hanımefendi’yi İstanbul’da ağırlamaktan memnunluk duydum.

Savaş mağduru bayanlar ve çocuklar başta olmak üzere Ukrayna halkının yaralarını el birliği ile saracağımıza inanıyorum. pic.twitter.com/I6DV6L6iZQ

— Emine Erdoğan (@EmineErdogan) October 2, 2022

Olena Zelenska sıfır atık güzel niyet beyanını imzaladı

SIFIR ATIK UYGUN NİYET BEYANINI İMZALADI

Zelenska, ziyaretinin yanında birçok devlet başkanlarının eşleri üzere sıfır atık yeterli niyet beyanını imzaladı. Erdoğan, “Küresel davetimize takviye verdiği için Bayan Zelenska’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye, sürecin başında da olduğu üzere barışın tesisi için diplomatik uğraşını her alanda sürdürecek.

Bu vesileyle #SıfırAtık Düzgün Niyet Beyanı’na da imza atarak, global davetimize takviye verdiği için Bayan Zelenska’ya teşekkür ediyorum. @ZelenskaUA pic.twitter.com/bXvO4jHVqQ

— Emine Erdoğan (@EmineErdogan) October 2, 2022

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.