Xiaomi Mi Smart Air Fryer özellikleri nedir? Xiaomi Mi Smart Air Fryer uygun mi, alınır mı?

Bir müddettir mutfakların kahramanı haline gelen Airfryer yani mutfak fritözünü satın almadan evvel birçok kişi pek çok model ve markayı …

23.11.2022
45
Xiaomi Mi Smart Air Fryer özellikleri nedir? Xiaomi Mi Smart Air Fryer uygun mi, alınır mı?

Bir müddettir mutfakların kahramanı haline gelen Airfryer yani mutfak fritözünü satın almadan evvel birçok kişi pek çok model ve markayı karşılaştırarak internette araştırma yapıyor. Onlarca çeşit ortasından ön plana çıkan Xiaomi Mi Smart Air Fryer ise herkes tarafından merak konusu haline geldi. Pekala Xiaomi Mi Smart Air Fryer özellikleri nedir? Xiaomi Mi Smart Air Fryer alınır mı? İşte ayrıntılar…

Oldukça tanınan bir hale gelen Airfryer, mutfaklarda büyük kolaylık sağlıyor. Süratli ve pratik bir halde yemek hazırlama imkanı sunan Airfrey, hem daha az yağ ile sağlıklı lezzetleri soframıza getiriyor hem de uzun saatler ocak başında bekleme sorununu ortadan kaldırıyor. Piyasada yer alan onlarca farklı özellik, fiyat ve modeldeki Airfryerlar ortasından hakikat seçimi yapmak ise birçok vakit kolay olmuyor. Son periyotlarda en düzgün Airfryer modeli olarak toplumsal medyada nam salan “Xiaomi Mi Smart Air Fryer” ise birçok kişi tarafından internette süratle araştırılmaya başlandı. Gelin Xiaomi Mi Smart Air Fryer’ın artılarını ve eksilerini birlikte mercek altına alalım. 

AİRFRYER NEDİR?

Kelime manası olarak “hava fritözü” açıklanan Airfryer, az ölçüde yağ kullanımıyla sebze, kızartma, börek, kek, kırmızı ve beyaz et üzere besinleri pişirme imkanı sunan konveksiyonel bir fırındır. Geleneksel kızartma usullerinin tersine besinleri sağlıklı bir halde pişiren Airfryer, kolay kullanımı ve az yer kaplaması sebebiyle de herkesten ağır ilgi görüyor. 

XİAOMİ Mİ SMART AİR FRYER ÖZELLİKLERİ NEDİR? XİAOMİ Mİ SMART AİR FRYER AVANTAJLARI NEDİR? XİAOMİ Mİ SMART AİR FRYER İYİ Mİ?

Sade ve şık dizaynıyla görenlerin beğenisini kazanan Xiaomi Mi Smart Air Fryer, her mutfağın dekorasyonuyla ahenk sağlayacak renk ve görünümde. 3.5 litrelik bir kapasiteye sahip olan bu eser, kompakt dizaynıyla birebir vakitte az yer kapladığı için ufak mutfaklarda bile rahatlıkla tercih edilebilir. Şayet mutfağınız kısıtlı bir alandaysa bu açıdan eseri değerlendirebilirsiniz. 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer

1500 Watt güce sahip olan Xiaomi Mi Smart Air Fryer, pişirme müddetini öbür aygıtlara oranla daha kısa meblağ. Ayrıca 40ºC ve 200ºC arasında bir derece ayarı olduğu için kek, kurabiye pişirmek, kızarma yapmak, et, balık, tavuk, köfte pişirmek epey kolay bir hale gelebilir. Atıştırmalıkları yaklaşık 15 dakikada pişiren aygıt, tam kapasite doluyken patatesleri 14 dakikada kızartabilir. 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer avantajları

Çok taraflı kullanım imkanı sunan Xiaomi Mi Smart Air Fryer, çift süratli fan yapılandırılmasıyla buz çözdürmede de kullanılabilir. Yani buzlu besinlerinizi daha evvel çözdürmeden rahatlıkla burada pişirebilirsiniz. Öte yandan 60ºC’de 5 saatte meyve kurutma özelliği de bulunan aygıt zerzevatları fermente edebiliyor. Meskeninizde yoğurt mayalamayı seviyorsanız 40ºC ayarda 8 saatte konutta kendi yoğurdunuzu mayalayabilirsiniz. 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer kullanışlı mı?

Yiyeceklerin yapışmasını önleyen yapışmaz kaplamaya sahip olan ve 7 katmanlı kompozit kızartma sepetiyle gelen bu aygıt, bulaşık makinesinde yıkanabildiği için büyük bir artı kazanıyor. Birtakım Airfryerlar bulaşık makinesinde yıkanamadığı için hem su israfına yol açıyor hem de vakit kaybına neden oluyor. 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer içi

Uzaktan denetim için Mi Home uygulaması ile eşleşebilen aygıtı konutta olmadığınızda dahi çalıştırabilirsiniz. Bilhassa İstanbul trafiğinde meskene gitmenin hayli sıkıntı olduğunu göz önünde alırsak bu özellik sayesinde meskeninize adım attığınızda mis üzere akşam yemeğinizin hazır olduğunu görebilirsiniz. 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer teknik özellikleri

Cihazın en büyük artılarından biri de “Bugün ne pişirsem?” sorusuna karşılık verebiliyor olması. 100’den fazla akıllı tanımı bulunan aygıttan dilediğiniz yemeği seçip pişirmesini isteyebilirsiniz. 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer akıllı tanım özelliği

XİAOMİ Mİ SMART AİR FRYER DEZAVANTAJLARI NEDİR? XİAOMİ Mİ SMART AİR FRYER KULLANICI YORUMLARI 

Genel manada kullanıcıların beğenisini kazanan aygıt hakkında en dikkat çeken olumsuz nokta; yemek pişirme esnasında ağır bir kokuya sebep olması. Kimi kullanıcılardan geçerli not alamayan eser hakkındaki niyetler ise şu formda:

Xiaomi Mi Smart Air Fryer yorumları

İşte Xiaomi Mi Smart Air Fryer hakkında tüm merak edilen ayrıntıları sizler için tek tek açıkladık. Seçim sizin!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.