Okan Bayülgen ‘Güvenilir sanatçı listesi’ne girmediği için gurur duydu!

Ünlü televizyoncu Okan Bayülgen, yazıp yönettiği ve rol aldığı yeni tiyatro oyunu Richard ve televizyon mesleği hakkında kıymetli açıklamalarda …

18.10.2022
94
Okan Bayülgen ‘Güvenilir sanatçı listesi’ne girmediği için gurur duydu!

Ünlü televizyoncu Okan Bayülgen, yazıp yönettiği ve rol aldığı yeni tiyatro oyunu Richard ve televizyon mesleği hakkında kıymetli açıklamalarda bulundu. Ayrıyeten Bayülgen, “Ben Türkiye’nin kelamına emniyetli bir televizyoncusu ve sanatçısıyım fakat Türkiye’nin güvenilen sanatkarlar listesine bir defa bile girmedim ve bundan gurur duyuyorum” dedi.

Televizyoncu, oyuncu, seslendirmen, sunucu ve gösteri insanı Okan Bayülgen, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajında mesleği hakkında gelen soruları yanıtladı. Shakespeare uyarlaması yeni tiyatro oyunu Richard’ı 26. İstanbul Tiyatro Şenliği kapsamında 17 Kasım’da sahneye çıkmaya hazırlanan ünlü sunucu, üç dönem boyunca oynadığı ve Mozart karakterine hayat verdiği Amadeus oyunundan Richard için ayrıldığına dikkat çekti. Öte yandan Bayülgen, yazıp yönettiği ve rol aldığı oyunla ilgili, “Ötekileşme ve yalnızlık denen şeyi anlatıyoruz. Oyun, bir toplumun içinde o topluma ilişkin olmadan yaşamanın ne olduğunu sorguluyor. Seyirciye de bir macera üzerinden ilham verici felsefi tartışmalar vaat ediyor” dedi.

Okan Bayülgen

“GÜVENİLEN SANATKARLAR LİSTESİNE HİÇ GİRMEDİM, GURUR DUYUYORUM”

Televizyon mesleğinde kullandığı üsluba da değinen Bayülgen, “Seyirciye o denli efendilikle, uslu çocuklukla, yok efendim kibarlıkla kandıramazsın. Benim kadar çok program yapan, bir TV dönemi içerisinde farklı kanallarda, farklı programlar yapan, gece ve bazen haftanın 5-6 günü ekranda olan bir beşere o ülkede yetişen, büyüyen ya da yaşlanan insanların kayıtsız kalmasına imkân yoktu. Ben mesleğime marjinal biri olarak başladım. Akabinde toplumsal duruma geçtim. Sonra kanaat önderliği yakıştırmaları yapıldı hiç dilek etmesem de. Daha sonra da ‘Senin lafına kıymet veriyoruz’ dediler. İtimat verici adam pozisyonuna gelip Türkiye’nin güvenilen sanatkarlar listesine bir defa bile girmedim ve bundan gurur duyuyorum” gibi tabirler kullandı.

“ONLAR ULUSAL KANAL DEĞİL DİZİ KANALI”

Röportajın ilerleyen evrelerinde ünlü televizyoncu, ana akım televizyon kanallarından sonra haber kanallarında program yapmaya başlamasıyla ilgili ise şu açıklamaya imza attı:

“Kanallar reklam gelirleri konusunda başarısız. Bir dal para kazanacağı kendi alanını daralttı. Dizi kanalları, dikkat ulusal ya da ana akım kanal demek istemiyorum dizi kanalı diyorum, kendilerini bu hale getirdikleri için diziden öteki bir şey yapabilme kabiliyetleri yok. Lakin bu kabiliyet şu an haber kanallarında var.”

Okan Bayülgen çarpıcı açıklamalar yaptı

“FENOMENLERLE YARIŞA GEREKSİNİMİM YOK”

Medyada konumlandığı taraftan da bahseden Bayülgen, “Ben hala medyanın konvansiyonel tarafında duruyorum ve sürekli profesyonel beşerlerle çalışmak istiyorum. Yoksa artık Youtube’a girip, Youtube’da dün başlamış fenomenlerle yarışmak gereksiniminde değilim. Benim orada tekrar kendimi kanıtlamama gerek yok. Ben aslında onların başaramadıkları ve bugün de artık başarmaları mümkün olmayan bir şeyi başardım ulusal kanalda bu kadar şahsa hitap ederek. Münasebetiyle toplumsal medyadaki kedi görüntüleriyle, zıplayan köpeklerle ve fenomenlerle yarışmayacağım” biçiminde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Somer Sivrioğlu’nun müdafaa ordusuyla dolaşması toplumsal medyada alay konusu oldu! 

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.