Müzikçi Ebru Elver’e dolandırıcılık şoku! Konut tutarken parasından oldu

Kadıköy Moda’da tuttuğu meskenin 6 aylık kirasını peşin ödeyen müzikçi Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 30 bin TL ödeme yapan Elver …

21.11.2022
50
Müzikçi Ebru Elver’e dolandırıcılık şoku! Konut tutarken parasından oldu

Kadıköy Moda’da tuttuğu meskenin 6 aylık kirasını peşin ödeyen müzikçi Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 30 bin TL ödeme yapan Elver konuta gittiğinde kapıyı içeriden oburu açınca hayatının şokunu yaşadı.

Şarkıcı Ebru Elver Kadıköy Moda’da mesken ilanlarından tuttuğu meskenin 6 aylık kirasını peşin ödedi. İddiaya nazaran bir emlak sitesinde Moda’da gördüğü konutu tutmak için Akın Tan isimli kişi ile görüştü. Daha sonra müzikçi Elver meskeni kiralayan kişi ile birlikte taşınacağı meskeni görmeye gitti. Ebru Elver meskeni kiralayan bireye 6 aylık kirasını peşin ödedi.

ebru elver dolandırııcılık

“30 BİN TL ÖDEME YAPTIM”

Emlak dolandırıcılığına maruz kaldığını söyleyen Ebru Elver yaşadıklarını şöyle anlattı, “Talihsiz bir olay yaşadık. 15 gün sonra oturduğum konuttan çıkmam gerekiyor. Bu nedenle Moda’da bir konut tuttum. Aradım. Buluştuk bana meskeni gösterdi. Meskenin içinde bayağı bir tadilat durumu vardı ve o yüzden kirayı da düşürdük. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. Parayı aldı benden. 10 gün sonra meskene gitmeye karar verdim. Meskende birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ dedim. ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Meskeni kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an. Enteresan bir biçimde arıyor, ‘abla şu gün bugün yatıracağım’ diye. Oyalamak için muhtemelen arıyor. Buradan sesleniyorum herkese lütfen dikkat edin, konut tutarken. Hayat maalesef güvenmemeyi öğretiyor insanlara. Keşke bu türlü olmasaydı ancak yapacak bir şey yok.”

ŞİKAYETÇİ OLDU!

Dolandırıldığını anlayan Elver, görüştüğü şahıstan şikayetçi oldu. Söz veren ünlü isim, “Moda’da bir mesken tuttum. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. 10 gün sonra konuta gitmeye karar verdim. Konutta birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ deyince, ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Konutu kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akın T.’yi buldu. Kuşkulu Akın T.’nin, kelam konusu meskeni güya kendisininmiş üzere ilan verip Ebru Elver’e kiraladığını tespit edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Metin Şentürk canavar avına çıktı!

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.