Kalp masajı yaptı oğlunu kaptı! Her şerde bir hayır vardır

Selin Akca, kalp krizi geçiren hastaya yaptığı kalp masajıyla hayata döndürdü. Bu süreçte hastanın oğlu Mert Kayılı ile yakınlaştı. Her şerde …

19.10.2022
87
Kalp masajı yaptı oğlunu kaptı! Her şerde bir hayır vardır

Selin Akca, kalp krizi geçiren hastaya yaptığı kalp masajıyla hayata döndürdü. Bu süreçte hastanın oğlu Mert Kayılı ile yakınlaştı. Her şerde bir hayır vardır dedirten durum nikah masasında bitti.

Ankara Kent Hastanesi’nde 2 sene evvel misyon yapan 28 yaşındaki hemşire Selin Akca, kalp krizi geçiren Ali Turan Kayılı’ya kalp masajı yaparak hayata döndür. Selin Akça, hastalık süreci boyunca irtibatta kalan hastanın oğlu Mert Kayılı ile birbirlerine aşık oldular. Evlenme kararı alan çift, nikah masasında birbirlerine kelam vererek dünyaevine girdi.

kalp masajı yaptı evelendiler

ARABANIN İÇİNDE KALP MASAJI YAPTI

Hemşire Akca, baba Ali Turan Kayılı’nın teneffüsünün durduğunu görünce sedyenin gelmesini beklemeden otomobilin içinde kalp masajı yapmaya başladı. Acil servise kadar kalp masajını yapmaya devam eden hemşire, bu sayede Kayılı’nın yaşama dönmesini sağladı.

hemşire selin akça

UZUN SÜREN TEDAVİ İKİLİ ORTASINDA KIVILCIMLARI ATTIRDI

Kayılı, hastanede uzun mühlet tedavi gördü. Ağır bakım ve serviste devam eden güç günler, oğlu Serkan Kayılı ve hemşire Akca’nın birbirini daha âlâ tanımasına ve yakınlaşmalarına neden oldu. Hastane sürecinde birbirlerine aşık olan çift, kısa mühlet evvel nikah masasına oturarak bir ömür beraberliğe “evet” dedi.

kalp masajı nikah masasında bitti

“BİRBİRİNE TAKVİYE OLAN BİR İLİŞKİYDİ”

Düğünleri sırasında AA muhabirinin sorularını yanıtlayan hemşire Selin Akca, “Acil servisin önünde otomobilin kapısını açtığımda babamın teneffüsünün durduğunu gördüm ve çabucak ön koltukta kalp masajına başladım. Mert panikten donup kalmıştı. Sonrasında zati meslektaşlarım çabucak yetiştiler ve böylece kurtuldu.” tabirlerine yer verdi. 

Acil servisin önünde kalp masajı yaptı

Hafıza kaybı da yaşayan baba Ali Turan Kayılı’nın tedavi sürecinde her gün yanına gittiğini ve ona her seferinde kendisini yine tanıttığını anlatan Akca, “Bu süreçte Mert’le daima irtibat halinde olmak bizi duygusal olarak yakınlaştırdı. Babamız sıhhatine kavuştu, taburcu oldu, Mert’le irtibatımız ise devam etti. Bizimkisi kriz anlarında birbirine takviyeyle başlayan bir bağlantıydı. Bir gün Mert, ‘yeter artık haydi evlenelim’ dedi ve gidip yüzük aldık. Bu biçimde evlenmeye karar verdik.” dedi

Selin Akca, kalp krizi geçiren Ali Turan Kayılıya kalp masajı yaparak hayata döndür.

 

“KÖTÜ OLAYLARIN AKABİNDE BİR HAYIR ÇIKABİLİYOR”

28 yaşındaki Mert Kayılı ise hislerini “Bazen çok makus görünen olayların altından bir hayır çıkabiliyor. Bu sürecin bu türlü gelişeceğini hiçbirimiz kestirim edemezdik ancak hayat yollarımızı uygun ki kesiştirdi. Babamın hastalık süreci Selin’le çok uzun sohbetler yapmamıza, birlikte vakit geçirmemize vesile oldu ve birbirimize bağlandık.” kelamlarıyla anlattı.

Ali Turan Kayalı

 “İYİ Kİ EVLENİYORLAR”

Gelinini kalp masajı ile hayata tekrar dönen 67 yaşındaki kayınpederi Ali Turan Kayılı, o güne dair yalnızca hastane yolunu hatırladığını söyledi. Kayılı kelamlarına şöyle devam etti: 

“Hastanede kendime geldiğimde bu olayın üzerinden 1-1,5 ay geçmişti. Son hatırladığım şey denetim için hastane yolunda olduğumuzdu. Selin, hastanede bana çok dayanak olmuş ancak hatırlayamıyorum hiçbirini. Sonrasında konutumuza geldi, sağ olsun daima aradı. Şu an çok hisliyim, o berbat olay bu türlü bir mutluluğa vesile olduğu için çok memnunum. Uygun ki evleniyorlar, güzel ki Selin benim kızım oldu.” dedi.

 

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.