İstanbul’da gezilecek sakin yerler nelerdir?

İstanbul’un kalabalığından kaçıp sığınabileceğiniz hatta baş dinleyeceğiniz harika sakin alanları sizler için araştırdık. Pekala İstanbul’da …

11.07.2022
177
İstanbul’da gezilecek sakin yerler nelerdir?

İstanbul’un kalabalığından kaçıp sığınabileceğiniz hatta baş dinleyeceğiniz harika sakin alanları sizler için araştırdık. Pekala İstanbul’da gezilecek sakin yerler nelerdir? Kitap okuyacağınız, yürüyüş yapıp tabiat ile bir bütün olacağınız tüm yerler haberimizin ayrıntısında…

Haftasonları İstanbul’a gitmek isteyenler yahut İstanbul’da olup da bir yerlere gitmekte kararsız kalanlar için rehber olacak yerleri sizler için sıraladık. Nezih ve sakin ortamların olduğu bu listede, hem beğenilen vakit geçirebilir hem de yeni yerler keşfetmiş olabilirsiniz. İstanbul’da haftasonu nereye gidilir? Yer teklifleri nerelerdir? Yer teklifleri için sayfamızın içeriğini takip ediniz…

HAFTASONLARI YER ÖNERİLERİ

Baltalimanı’nda bulunan Japon Bahçesi oldukça fazla ziyaretçi almaktadır. Bilhassa Nisan ayında açan pembe çiçekli kiraz ağaçlarının görünüme harika bir görünüm kazandırmasıyla Japon Bahçesi’nde kendinizi Japonya’daki botanik yerlerde üzere hissedebilirsiniz.

Eyüp’te bulunan Pierre Loti harika görünümü ile haftasonu için alternatif yer tekliflerinden biri olabilir. Haliç köprüsünün kesiştiği yerlere kuş bakışı bakacağınız bir zirve düşünün. Pierre Loti’de bir çok restoran seçeneği olduğu üzere birebir vakitte da bol bol fotoğraf çekmek için bir çok kare yakalayabilirsiniz.

Sarıyer’de bulunan Belgrad Ormanı, pek çok kartpostala mevzu olmuştur. Yemyeşil orman görünümü ve oksijeni bol havası ile kentten uzaklaşmış hissiyatı almak isteyenlere birebir. Piknik alanı ve yürüyüş parkurları ile ilginizi çekebilir.

Beylerbeyi, Üsküdar ilçesine bağlı boğaz köprüsünün Anadolu yakası ayağında olan bir semttir. Burada bir çok sessiz sakin restoran ve kafe bulabilirsiniz. Beylerbeyi’ndeki halka açık Polis Meskeni haftasonu için ülkü bir yer önerisi olabilir.

Çengelköy‘deki meşhur Tarihi Çınaraltı yerinde kahvaltıyı hiç denemediyseniz hoş ve dolgun kahvaltı menüsünü göz önünde bulundurabilirsiniz. Çengelköy’de çikolata konutunda meşhur kremalı çikolata içmeden dönmeyiniz.

Prenses adası olarak bilinen 4 adanın en büyüğü olan Büyükada, öteki adalara göre daha çok turist ve ziyaretçi almaktadır. Adada bir çok konaklama seçenekleri olduğu üzere market, restoran üzere gereksinim duyulabilecek yerler mevcuttur. Kartal İskelesi’nden Büyükada’ya seyahat 25 dakika sürerken Kadıköy’den Büyükada’ya 1 saat 15 dakika sürmektedir.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.