İbrahim Tatlıses’i duygulandıran ziyaret! Gözyaşlarını tutamadı…

Usta müzikçi İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa’nın turizmini geliştirecek atılımlarda bulunmak için doğduğu mağarayı müzeye çevirecek. Bunun için …

02.08.2022
100
İbrahim Tatlıses’i duygulandıran ziyaret! Gözyaşlarını tutamadı…

Usta müzikçi İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa’nın turizmini geliştirecek atılımlarda bulunmak için doğduğu mağarayı müzeye çevirecek. Bunun için Şanlıurfa’ya giden türkücü mağarayı ve mağaranın yanındaki konutu görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

Memleketi Şanlıurfa’ya giden İbrahim Tatlıses Şanlıurfa Polisevi’nde Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Lideri Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Lideri Mehmet Kuş ve Karaköprü Belediye Lideri Metin Baydilli ile bir ortaya geldi. Basın açıklaması yapan Tatlıses, kentin süratle gelişip değişmesini beğendiğini açıkladı.

“FAKİR BİR AİLENİN ÇOCUĞUYDUM!”

Aynı vakitte Tatlıses, doğduğu mağaranın müzeye dönüştürülmesine şad olduğunu söyledi. Turizm Bakanlığı ile ortak çalışmalar sürdürdüğünü söyleyen Tatlıses, “İnsanların, doğup büyüdüğüm mağarayı görmelerini istiyorum zira bilmiyorlar. Yağmur, kar yağdığında anam altımızdaki çulu kapıya asardı. Niçin? Zira yağmur, yaş su girmesin içeriye diye. Yoksul bir ailenin çocuğuydum. Mağarada doğduğum için de iftihar ediyorum. Allah daha sonra ‘yürü ya kulum’ dedi, çok şükür yürüdük. Her şey Allah’ın emrettiği üzere olur sonradan da bir kaza geldi, bizi buldu, olsun. Artık 3 teknem var. 3 villam, 2 uçağım vardı. Her şey için şükür ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra mağarayı ve konutu ziyarete giden Tatlıses, gözyaşlarını tutamadı. Duygusal anlar yaşayan ünlü türkücü, buranın Şanlıurfa’nın gelişimine ve turizmine katkı sağlayacağını açıkladı.

Göbeklitepe’yi de ziyaret etmeyi ihmal etmeyen ünlü türkücü buranın tekrar gün yüzüne çıkması için gönül elçiliği yapacağını söyledi. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.