Haluk Levent sanal kainata merak saldı! Dünyada bir prensip imza attı

Yaz aylarından beri konser maratonuna sürat kesmeden devam eden Haluk Levent, ‘Vr’ gözlük ile Yakaza ismi verilen aleme geçerek sanal ortamda …

10.11.2022
59
Haluk Levent sanal kainata merak saldı! Dünyada bir prensip imza attı

Yaz aylarından beri konser maratonuna sürat kesmeden devam eden Haluk Levent, ‘Vr’ gözlük ile Yakaza ismi verilen aleme geçerek sanal ortamda konser verdi. Dünyada bir birincisi gerçekleştiren ünlü müzikçi “Türk bilim insanlarının geliştirdiği bu proje ile dünyada bir adım öndeyiz. Ben çok gurur duydum” dedi.

Ünlü müzikçi Haluk Levent, hem başarılı müzik hayatı hem de kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile yaptığı yardımlarla sık sık isminden kelam ettiriyor. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan ünlü müzikçi, geçtiğimiz gün verdiği konserle dünyada bir unsur imza attı.

Haluk Levent

Vr gözlük takarak Türk bilim insanlarının geliştirdiği sanal ortam yazılımı olan ‘Yakaza’ alemine geçiş yapan Levent, hayranlarına gerçek vakitli bir konser verdi. Hayranlarıyla sanal ortamda bir ortaya gelen ünlü müzikçi konser bitiminde basın mensuplarının sorularını yanıtlamayı ihmal etmedi.

Haluk Levent sanal alemde konser verdi

“DÜNYADA BİR ADIM ÖNDEYİZ”

“Dünya değişiyor, az evvel gördüğünüz gözlük ile dünyanın rastgele bir yerindeki arkadaşım benim konserime gelebiliyor, konutundan konserimi izleyip isterlerse vokal yapabiliyorlar” biçiminde konuşan Levent, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sadece bu değil mesela diş ağrınız var ise gözlük sayesinde hekimle görüşebiliyorsunuz. Yani kısaca anlatmam gerekirse ‘Yakaza’ aleminde dilediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Türk bilim insanlarının geliştirdiği bu proje ile dünyada bir adım öndeyiz. Ben çok gurur duydum”

Haluk Levent Yakaza aleminde konser verdi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Azra Akın’dan eğlendiren Özbek dansı!

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.