Gaziantep’te sevindiren etkinlik! Hamam Müzesi’nde çocuklara sabun imali öğretiliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hamam Müzesi’ndeki sabun atölyesinde çocuklar için sabun üretiminin incelikleri öğretiliyor.

02.06.2023
64
Gaziantep’te sevindiren etkinlik! Hamam Müzesi’nde çocuklara sabun imali öğretiliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hamam Müzesi’ndeki sabun atölyesinde çocuklar için sabun imalinin incelikleri öğretiliyor.

Gaziantep’in klasik meslekleri ortasında değerli bir yeri olan sabun imali, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği eğitici etkinliklerle geleceğe taşınıyor. Bu kapsamda Hamam Müzesi’nde, 7 ila 14 yaş aralığındaki çocuklar, yetkililer eşliğinde sabun imal sürecinde hem kullanılan materyalleri öğreniyor hem de edindiği bilgi ve deneyim sayesinde kendi sabunlarını tasarlıyor.

Hamam Müzesi

Gazi kentin tarihini, kültürünü ve geleneklerini koruyarak gelecek jenerasyonlara taşımak için hamamlar üzere kullanımı geçmişe dayanıp unutulmaya yüz tutan kildanlıklar da sabun üretiminde kullanılarak çocukların hafızasında yer tutmayı amaçlıyor.

Hamam Müzesi

Haziran ayının son haftasına kadar Çarşamba ve Perşembe günleri düzenlenecek aktifliğe katılmak isteyen ziyaretçiler 0 507 449 30 03 numarasını arayarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilir.

Hamam Müzesi

Yenilikçi dokunuşlarla müzenin beşerlerle etkileşime geçmesini hedefleyen ve “Yaşayan Müzeler” çalışmasını yürüten Büyükşehir, bilhassa çocuklar için inovatif dokunuşlarını öbür müzelerinde de sürdürecek.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.