Düğün konutu cenaze meskeni oldu! Gelin olacakken…

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yaşayan 27 yaşındaki Zeynep Kurtuluş düğününe 6 gün kala kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. Acılı baba …

23.09.2022
73
Düğün konutu cenaze meskeni oldu! Gelin olacakken…

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yaşayan 27 yaşındaki Zeynep Kurtuluş düğününe 6 gün kala kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. Acılı baba Hüseyin Kurtuluş, “Her şey hazırdı, Allah bize sabır versin Allah’ın takdiri” dedi.

Sakarya’da ikamet eden 27 yaşındaki Zeynep Kurtuluş’tan acı haber geldi. Keyifli bir evlilik hayali kuran genç kız düğününe 6 gün kala kalp krizinden hayatını yitirdi. Kurtuluş’un acılı babası, “Dün akşam kınası, Pazar günü de düğünü olacaktı. Her şey hazırdı, vakti bu kadarmış, Cenab-ı Allah’ın takdiri” kelamlarıyla metin oldu.

Nişanlısı A.C.Y. ile hayatlarını birleştirmeye hazırlanan 27 yaşındaki Zeynep Kurtuluş, düğününden 6 gün evvel 19 Eylül Pazartesi gününü 20 Eylül Salı gününe bağlayan gece saatlerinde Karakamış Mahallesi 444. Sokak’taki meskeninde kötüleşti. Sıhhat gruplarının birinci müdahalesinin akabinde genç kız Yenikent Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Fakat Kurtuluş sevenlerine veda etti.

Zeynep Kurtuluş vefat etti

Kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden Kurtuluş, geçtiğimiz günlerde öğlen namazını müteakip Adapazarı ilçesi Karakamış Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının akabinde mahalle mezarlığına defnedildi.

Zeynep Kurtuluş mahalle mezarlığına defnedildi

ONLAR GERİYE KALANLAR DUYGULANDIRDI

Kurtuluş’un nişanlı ile birlikte çekildiği fotoğraflar ve düğün davetiyesi görenlere hisli anlar yaşattı. “A’dan Z’ye bir aşk hikayesi” yazılı davetiyesi ondan geriye kalan tek şey oldu.

Kurtuluş’un vefatının akabinde düğünün iptal olduğu toplumsal medyadan şu tabirlerde duyuruldu:

“25 Eylül 2022 tarihinde yapılacak oğlum A.C.’nin düğün merasimi iptal olmuştur. Gelinim Zeynep Kurtuluş Hakk’a yürüdü, yeri cennet olsun inşallah.”

Acılı baba Allah bize sabır versin Allahın takdiri dedi

“KİM İSTER BU TÜRLÜ BİR DURUM GELİŞSİN, ALLAH BİZE SABIR VERSİN”

Baba Kurtuluş, “Kızımız düğün hazırlıklarını yapıyordu ve o sebeple meskene muhakkak bir saatte geldi. Bizde o meskene geldiği esnada oturuyorduk annesiyle birlikte konutta işleri vardı onları halletti. Daha sonrasında saat geç olduğu için ben yattım. Meskendeki odalar karşılıklı bu sırada da annesiyle bakıştığı esnada kendini kaybetmiş ve yere yığılmış. Dün akşam kınası, Pazar günü de düğünü olacaktı. Her şey hazırdı, vakti bu kadarmış, Cenab-ı Allah’ın takdiri. Bundan ileri gitmedi. Kızımızın nişanlısının kederini biz ve başka etrafındaki beşerler da paylaşıyor. Kim ister bu türlü bir durum gelişsin, lakin Cenab-ı Allah aldı ve bize yalnızca dua etmek düşer. Allah bize sabır versin, evlat acısıyla karşılaştık” şeklinde konuştu.

Kurtuluş ailesine düğün konutu cenaze meskeni oldu

Öte yandan toplumsal medyadan yayılan, Zeynep Kurtuluş’un yediği yiyecek sebebiyle hayatını kaybettiği söylentilerinin gerçeği yansıtmadığı söz edildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.