Begüm Polat: Siz yardım yaptınız diye kimse istediğiniz yer oy veremez!

Sarsıntı bölgesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a fazla oy gelmesinin akabinde kimi ünlü isimlerin de ortalarında bulunduğu muhalif kesim, depremzedelere hakaret ve tehdit içerikli paylaşımlar yaptı. Tiktok fenomeni ve müzikçi Begüm Polat, bahse ait toplumsal medya hesabından görüntülü açıklama yaptı. Polat, “Yardım yaptığınız insanların niyetlerini satın alamazsınız” dedi.

17.05.2023
123
Begüm Polat: Siz yardım yaptınız diye kimse istediğiniz yer oy veremez!

Deprem bölgesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a fazla oy gelmesinin akabinde kimi ünlü isimlerin de ortalarında bulunduğu muhalif kesim, depremzedelere hakaret ve tehdit içerikli paylaşımlar yaptı. Tiktok fenomeni ve müzikçi Begüm Polat, mevzuya ait toplumsal medya hesabından görüntülü açıklama yaptı. Polat, “Yardım yaptığınız insanların niyetlerini satın alamazsınız” dedi.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

14 Mayıs seçimlerinin sonucunda %49.50 oranında oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı %44,89 oy ile yenilgisi hazmedemeyenler depremzedelere yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zelzele bölgesinde de önde olması, muhalif kesitin kirli zihniyetinin bir sefer daha ortaya çıkmasına sebep oldu. “Demek ki size müstehakmış”, “Keşke geberseydiniz”, “Katil seviciler” gibi yapılan berbat yorumlara birtakım sanatkarlardan sert reaksiyon geldi. Bergüzar Korel, Sinan Albayrak ve Hakan Ural’dan sonra ünlü tiktok fenomeni ve müzikçi Begüm Polat’tan da açıklama yaptı.

Begüm Polat

“SİZ YARDIM YAPTIĞINIZ İNSANLARIN DEMOKRATİK HAKLARINI SATIN ALMIYORSUNUZ”

Yorumları gördükten sonra “İnsanlığımdan utandım” diyerek açıklama yapan Begüm Polat, şu tabirleri kaydetti:

“Deprem bölgelerine iki kuruş yardım yapıp ondan sonra da seçimde AK Parti önde oldu diye, Erdoğan’a oy yüksek çıktı diye yaptığı yardımı başa kakmaya çalışan geri zekalılara sesleniyorum: Siz yardım yapmayın. Yardım yaptığınız insanların demokratik haklarını satın almıyorsunuz, kanılarını de satın almıyorsunuz. Bu biçimde düşünenlerin yardım zihniyeti bile kirli.”

Öte yandan Polat, “Sizin bu başlarınız yüzünden” diyerek ikinci cinste AK Parti’nin ikinci daha fazla oy alacağını belirtti.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.