Armağan Çağlayan kanser sürecini gözyaşları içinde anlatmıştı! Çağlayan hastaneden taburcu oldu

Başarılı üretimci Armağan Çağlayan’dan sevenlerini üzecek makus bir haber gelmişti. Akciğerinde bir kitlenin tespit edildiğini söyleyerek toplumsal medya hesabı üzerinden kansere yakalandığı haberini duyurmuştu. Ünlü yapımcıya müzikçi Ebru Gündeş’ten takviye gelmişti. Çağlayan yakın vakitte kendi programında hastalık sürecini gözyaşları içinde anlatmıştı. Çağlayan’dan sevenlerini memnun edecek yeni bir haber geldi.

06.12.2022
199
Armağan Çağlayan kanser sürecini gözyaşları içinde anlatmıştı! Çağlayan hastaneden taburcu oldu

Başarılı üretimci Armağan Çağlayan’dan sevenlerini üzecek berbat bir haber gelmişti. Akciğerinde bir kitlenin tespit edildiğini söyleyerek toplumsal medya hesabı üzerinden kansere yakalandığı haberini duyurmuştu. Ünlü yapımcıya müzikçi Ebru Gündeş’ten takviye gelmişti. Çağlayan yakın vakitte kendi programında hastalık sürecini gözyaşları içinde anlatmıştı. Çağlayan’dan sevenlerini memnun edecek yeni bir haber geldi.

Yapımcı kimliğiyle tanınan Armağan Çağlayan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile berbat haberi takipçileriyle paylaşmıştı. Akciğer kanserineyakalandığını duyuran ünlü üretimci, yaşadığı süreçten bahsederek şov ve programlarına orta vereceğini lisana getirmişti.

İzmir’deki özel bir hastanede tedavi görmeye başlayan Armağan Çağlayan, hastaneden taburcu olduğu öğrenildi. Sağlık durumu hakkında sevenlerini bilgilendiren Çağlayan, “Görecek günümüz, yiyecek ekmeğimiz varmış. Tedavi sürecinde hiç korkmadım. Ölmek aklıma hiç gelmedi. Fakat acı çekmekten korktum” tabirlerini kullandı.

Taburcu olmadan evvel basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çağlayan, hastaneye check-up niyetiyle gittiğini ve bu sonuçla karşılaştığını açıkladı. Ünlü üretimci, imkanı olan herkesin check-up yaptırmasını tavsiye etti.

Armağan Çağlayan hastaneden taburcu oldu

”SADECE CHECK-UP’A GELMİŞTİM…”

Açıklamasında erken teşhisin kıymetine dikkat çeken Armağan Çağlayan, imkanı olan herkesin her yıl check-up yaptırmasını tavsiye etti. Çağlayan, ‘‘Aslında yalnızca check-upa gelmiştim. Bir şikayetim yoktu. Merda hocanın odasına girdiğimde ‘En korktuğum yere geldim’ dedim. Sonra hocaya sinemamı gösterdim ve beni yolladılar. Akabinde Merda Hoca geçen mart ayında Edremit’te çektirdiğim sinemaya bakmış. 3 mm olan kitle 16 mm’ye çıktığını görünce geri çağırdı. Sonrası bitmek bilmeyen kanser süreci. Bu ekonomik zorluklarda insanlara her yıl check-upa gidin demek tahminen garip olacak ancak imkanı olan herkes yaptırsın. Sahiden erken teşhis hayat kurtarıyormuş. 6 ay sonra gelmiş olsam tahminen farkı bir senaryo olacaktı” ifadelerini kullandı.

”ÖLMEKTEN KORKMADIM, ACI ÇEKMEKTEN KORKTUM”

Açıklamasında ölmekten korkmadığını, acı çekmekten korktuğuna vurgu yapan Çağlayan, “Hocalarımızın dikkati çok değerliydi. Görecek günümüz, yiyecek ekmeğimiz varmış. Hiç korkmadım ve aklıma ölmek gelmedi. Lakin acı çekeceğim diye korktum. Oburunun başına gelince ‘Ölecek’ diyoruz lakin insanın kendi başına gelince o denli olmuyormuş. Ağır bakımda hoş anılarım bile var. Check-upa buraya gelmiştim. Hakikat kararın teşhisi koyan takıma teslim olmak olduğuna karar verdim” dedi.

DOKTORLARINDAN SİGARA UYARISI!

Armağan Çağlayan’a erken kanser teşhisi koyan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Merda Erdemir Işık, “Küçük boyutlu bir kitle tespit ettik. Detaylı inceledik ve sonrasında yolumuzu çizmeye devam ettik. Sağ olsun kendisi de çok uyumlu davrandı ve süreç buralara kadar geldi. Hocalarımızın şifalı ellerinde hem teşhis hem de tedavi sürecini tamamlamış olduk” açıklamasında bulundu.

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Özgür Samancılar ise, “Erken tespit edildiğinde ameliyatla akciğer tümörlerine karşı başarılı sonuçlar alınıyor. Merda hocam gerekli süreçleri yaptıktan sonra biz de ameliyat için uygun olabileceği kararını verdik. 5-6 gün kadar evvel de kapalı ameliyat yaptık. Olabilecek en güzel sonuçları aldığımızı düşünüyoruz. Bundan sonra takip olacak. Covid periyodunda çok fazla tomografi çekildi. Bu sayede erken evrede çok tümör yakaladık. O yüzden tarama ve check-up programlarının kıymeti büyük. Armağan beyefendi artık sigarayı bırakacak. Akciğerlerin eski performansını yakalaması biraz müddet alacak. Onun için de sigarayı bırakmak şart” şeklinde konuştu.

”ERKEN EVREDE TÜMÖRÜ YAKALADIK”

Bir öteki Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kutsal Turhan ise yaptığı açıklamada, “En erken evrede akciğer tümörünü yakalamış olduk. Lenf bezleri temizlendi ve kapalı ameliyat yaptık. Çok erken müddette hem ayağa kalktı hem de yaraları daha çabuk güzelleşecek. Çok keyifli olduk. Erken olarak bunu tespit etmek çok değerliydi. Aile hikayesi olan 50 yaş üzerinde sigara içenlerin yılda bir kere akciğerlerine baktırması erken teşhis ve sonraki ameliyat süreci açısından epey kıymetli. Armağan Beyefendi sigarayı bırakıp yürüyüşlerini aksatmazsa eskisinden çok daha güzel olarak hayatına devam edecek” kelamlarına yer verdi.

 

Armağan Çağlayan

NE OLMUŞTU?

Akciğerinde bir kitle tespit edildiği haberini duyurarak hayranlarını üzen ünlü üretimci Armağan Çağlayan’dan sıhhat durumuyla ilgili son dakika haberi geldi. Toplumsal medya hesabından sonuçlarının uygun çıktığı haberini  “Perşembe günü lenflerime yürüyüp yürümediğinin tespit edilmesi için lenflerimden kesim alınıp biyopsiye yollandı. Şükür, lenflerim pak. Lenflerime yürümemiş. Çarşamba günü bir operasyon geçireceğim. Operasyonla kitle ciğerimden alınacak. Operasyondan sonra nasıl bir tedavi uygulanacağına genetik testiyle karar verilecek. Ameliyattan sonra görüşmek üzere. Herkese her şey için çok teşekkürler, sevgiler.” sözleriyle paylaşan ünlü üretimci hayranlarını sevindirdi.

Armağan Çağlayan sıhhat durumu hakkında bilgi verdi

AMELİYATTAN EVVEL KÖPEĞİYLE VEDALAŞMIŞTI

Hastaneye gitmeden evvel şirin dostu ile vedalaşan Çağlayan köpeğiyle çekildiği kareyi “Hastaneye giderken vedalaştık… En kısa müddette görüşmek üzere…” notuyla toplumsal medya hesabından paylaştı.

Armağan Çağlayan hastaneye gitmeden evvel köpeği ile vedalaştı

ŞENAY DÜDEK HABERİ DUYURMUŞTU!

Kansere yakalanan Armağan Çağlayan cephesinden uygun haber geldi. Ünlü yapımcının yakın dostu Şenay Düdek sosyal medya hesabından “Gözün Aydın…Gözümüz Aydın…Tüm sevenlerinin de gözü aydın…Patolojik sonuç pak çıkmış. Bir ameliyat olunacak. Güzeliyle. Armağan’ım, Ablam; Rabbim gözyaşlarını sevince döndürdü. Kalbinden huzur, vücudundan sıhhat her daim eksik olmasın…” notuyla paylaşım yaparak keyifli haberi duyurmuştu.

Şenay Düdek paylaşımı

KENDİ PROGRAMINDA GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMAMIŞTI!

Geçtiğimiz günlerde kansere yakalandığı öğrenilen ünlü üretimci Armağan Çağlayan kendi programında gözyaşlarına boğulmuştu. Toplumsal medya platformu Youtube üzerinden kendi programını yapan Çağlayan’ın program konuğu geçtiğimiz ay kanserden hayatını kaybeden Billur Kalkavan’ın hayatını kaybetmeden evvel nikah masasına oturacağı Buğra Bahadırlı olmuştu. Billur Kalkavan hakkında konuştukları sırada husus Armağan Çağlayan’ın hastalığına gelince ünlü üretimci gözyaşlarını tutamamıştı.

“ACI ÇEKMEK İSTEMİYORUM…”

Billur Kalkavan’ın hayatını kaybettiği gün akciğerindeki kitleyi öğrendiğini söyleyen Çağlayan yaşadığı süreçten bahsederken “Billur Hanım’ın vefat ettiği gün benim ciğerimde bir kitle bulundu. Vefat haberini okuduğumda güya bende o gün bir şey bulunmamış üzere hissettim çok acayip bir his. Ben de Billur Hanım üzere check-up yaptırdığımda öğrendim. Korkuyorum muyum? Hayır… Bir tek acı çekmek istemiyorum. Tahminen Billur da o denli düşünüyordu. Şayet benimki kanserse bile daha çok başı” ifadelerini kullanarak bu süreçte yaşadığı en büyük endişeden bahsetmişti. Gözyaşlarını hakim olamayan yapımcının programında duygusal anlar yaşanmıştı.

İşte o anlar:

“AKCİĞERİMDE KİTLE TESPİT EDİLDİ”

Sosyal medya hesabından makûs haberi paylaşan Çağlayan şu sözleri kullanmıştı: “Herkese merhaba, bugün sizinle şahsî bir şey paylaşmak istiyorum. Yakın vakitte yaptırdığım yıllık sıhhat taramasında akciğerimde bir kitle tespit edildi ve yapılan tetkikler sonucunda bugün kitlenin yüksek ihtimalle kanserli olduğu ortaya çıktı. Önümüzdeki hafta sonundan itibaren tedavi sürecine başlayacağım.”

Armağan Çağlayan

“İŞLERİME MECBURÎ ORTA VERİYORUM”

“Bu sebeple, beş aydır sahnelemekte olduğumuz “Size Anlatacaklarım Var” gösterisine 25 Kasım Cuma Günü Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’ndaki temsilden sonra zarurî bir orta verip, devam eden günlerdeki Aydın, Denizli ve Bodrum temsillerini iptal ediyoruz. Fakat çalışmak benim için her vakit olduğu üzere, artık de hayatla bağımı sağlayan en değerli motivasyon kaynağı. Bu yüzden o mecburî ortayı fazla uzatmadan işimin başına döneceğim. 18 Aralık’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tekrar görüşmek dileğiyle… Dedikodu ve yanlış haberlerin önüne geçmek için, buradan sık sık süreçle ilgili kısa bilgilendirmeler yapacağım. Herkese tek tek cevap veremeyeceğim için şimdiden anlayış rica eder, sevgi ve iyilikler dilerim.”

EBRU GÜNDEŞ TAKVİYE İLETİSİ PAYLAŞMIŞTI!

Kansere yakalandığını açıklayan ünlü yapımcıya sevenlerinden ve dostlarından geçmiş olsun dilekleri ve takviye iletileri gecikmemişti. Yıllar öncesinde beyin kanaması geçiren ünlü müzikçi Ebru Gündeş de Popstar yarışmasında yıllar öncesinde birlikte heyet üyeliğini paylaştığı üretimci dostuna toplumsal medyadan yaptığı paylaşımla takviye vermişti.

Ebru Gündeş ve Armağan Çağlayan

“DUALARIM SENİNLE”

1999 senesinde albüm tanıtımı sırasında kameraların karşısında beyin kanaması geçirerek vefattan dönen ünlü müzikçi Ebru Gündeş, Armağan Çağlayan ile bir fotoğrafını paylaşarak “Canım Armağan’ım, hoş yürekli arkadaşım…Senin üstesinden gelemeyeceğin hiçbir şey olduğuna inanmıyorum…Yıllardır beyninde 3 tane klipsle, 2. hayatını yaşayan benden çok daha güçlü ve inatçı olduğunu da biliyorum…Dolayısıyla bu sürecin sonunda kazananın sen olacağından en ufak bir kuşkum yok. Her vakit yanındayım. Dualarım seninle” notuyla manalı bir takviye bildirisi paylaşmıştı.

Ebru Gündeş paylaşımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Metin Şentürk canavar avına çıktı!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ataşehir escort maltepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort pendik escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort escort ataşehir escort İstanbul Escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort beylikdüzü escort beylikdüzü escort istanbul escort beylikdüzü escort ataköy escort esenyurt escort avcılar escort bakırköy escort esenyurt escort esenyurt escort avcılar escort avcılar escort