Anestol krem ne işe fayda? Anestol krem nasıl kullanılır? Kullananlara bir ziyanı olur mu?

Lokal uyuşturucu olmasıyla kulak deldirme ya da ağda sırasında kullanılması önerilen Anestol pomad hakkında uzmanlardan alınan bilgileri …

01.08.2022
121
Anestol krem ne işe fayda? Anestol krem nasıl kullanılır? Kullananlara bir ziyanı olur mu?

Lokal uyuşturucu olmasıyla kulak deldirme ya da ağda sırasında kullanılması önerilen Anestol pomad hakkında uzmanlardan alınan bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Sadece eczanelerde yüksek bir fiyata satılan Anestol krem nasıl kullanılır? Kullananlara bir ziyanı olur mu? Anestol pomadın yan tesirleri var mıdır? Anestol pomadın fiyatı nedir? Tüm bu soruların karşılığını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle yazımıza göz atmalısınız.

Son günlerde bayan platformlarında ismini sıkça duyduğumuz Anestol Pomad, eczanelerde satılan en âlâ lokal anestezikler ortasında yer almaktadır. Uygulandığı bölgede uyuşma sağlayan anestol pomad yalnızca 30 gramlık  alüminyum tüplerde raflarda yer almaktadır. Uzman hekimlerin kullanım hedefine nazaran reçeteye yazdıkları Anestol pomad, içerisinde yardımcı unsur olarak Metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol içermektedir. Kullanan birçok bayanın bilhassa de ağda sırasında istedikleri uyuşmayı sağladıkları Anestol pomadı kullanmadan evvel talimatları okumalı ve kesinlikle hekiminize danışmalısınız. Kullanımı kolay sanılan Anestol Pomad ilaç olduğu için kimi bireylerde istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Sanılanın bilakis yararlarından çok yan tesirleriyle karşı kaşıya kalabilirsiniz. Etken hususu ise her tüp %5 lidokaindir. Uygulandığı bölgede kısa müddette tesirini gösteren Anestol Pomad, kesinlikle hekim ve uzman olmadan kullanılmamalıdır. 

ANESTOL POMAD HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Anestol’un prospektüsünde yer alan bilgilere nazaran bu krem, deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, göğüs ucu, dudak çatlakları ve ağrılarında kullanılabilir. Fakat şimdilerde bayanlar ağda öncesinde ya da lazer epilasyonda acıyı azaltmak için uyguluyor. Kuaförde kaş bıyık aldırırken acıyı hissetmek istemiyorsanız bu kremi uygulayabilirsiniz. Bilhassa acısı biraz fazla olan iğneli lazer epilasyonda da Anestol Pomad’ı sürebilirsiniz. 

Cildinizin kuruluğundan ötürü ya da kullandığınız sütyenin naylon olmasından dolayı oluşan göğüs ucu çatlakları için bu kremi uygulayabilirsiniz. 

Basurdaki acıyı azaltmak, güneş yanıkları sonrasında acıyı en aza indirmek için uzmana danışarak kremi uygulayabilirsiniz. 

ANESTOL POMAD KREM NASIL KULLANILIR?

Kullanmadan evvel kesinlikle uzmana danışmanız gereken Anestol Pomad, gün içerisinde 2 yahut 3 kere sürülebilir. Fakat bu kullanımlarda 5 gramdan daha fazla uygulamamalısınız. Gün içerisinde en fazla kullanım dozu ise 17 ya da 20 gramdır. Çok kullanıldığında beklemediğiniz önemli yan tesirlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Kremi kullanmadan evvel bölgenin pak olmasına itina şov. Daha sonra bölgeye kremi sürüp güzelce ovalayın. 5 dakika içerisinde tesirini gösterecektir. 2 yada 3 saat kadar tesirini devam ettiren bu eseri kullandıktan sonra titreme, baş dönmesi, kaşıntı, kızarıklık, tahriş, görme bozukluğu ile karşılaştığınızda kesinlikle bir hastanenin acil kısmına başvurmalısınız.

ANESTOL KREMİN FİYATI

Anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir. Hekiminizden yazmasını isteyebilirsiniz. Mart ayından itibaren reçetesiz fiyatı 14,01 TL‘dir.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.