Türkiye’nin birinci muhazafakar giysi fuarı Life Style Turkey CNR Expo’da

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Türkiye’nin birinci muhafazakar giysi fuarı Life Style Turkey, 22-24 Ağustos tarihleri ortasında CNR Expo’da …

01.08.2022
232
Türkiye’nin birinci muhazafakar giysi fuarı Life Style Turkey CNR Expo’da

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Türkiye’nin birinci muhafazakar giysi fuarı Life Style Turkey, 22-24 Ağustos tarihleri ortasında CNR Expo’da düzenleniyor. Fuara 30 yakın ülke katılırken, vatandaşların ilgisi de ağır oldu.

Yasemin.com/ÖZEL

Türkiye’nin birinci muhafazakar giysi fuarı Life Style Turkey, 22-24 Ağustos tarihleri ortasında CNR Expo’da düzenleniyor. İştirakin ağır olduğu fuarı, Yasemin.com editörlerinden Hüsna Köşger yerinde takip etti:

Fuarda ağabeye, spor, tunik ve eşarp biçimi tesettür giysinin öne çıkan modelleri Life Style Turkey fuarında kullanıcılarını bekliyor. Fuarda yer alan ağabeye modellerinde parıltılı işlemeler, tunik vb. modellerde ise ekose modelleri hakim.

              2019 – 2020 KIŞ KREASYONUNDA NELER HAKİM?

‘BU YIL EKOSE YILI’

Fuarda yer alan yetkililerden birisi olan Zühre Giysi Satış Müdürü Volkan Şahin, 2019 – 2020 Kış kreasyonunda ekosenin tesirini ve dönemin trend renklerini şöyle açıklıyor: 

‘Bu sene ekose yılı. Hardal, kiremit ve toprak tonlarını epey fazla göreceksiniz. Dünya artık rahat kıyafetler giymek istiyor.’

‘DESENLİ MEDİNE İPEĞİ ŞALLAR’

Fuarın dikkat çeken bir öbür modeli ise şal ve eşarplar. Yer alan modellerde çoğunlukla, son periyodun de trendleri ortasında yer alan medine ipeği görülüyor.

2019 – 2020 Kış kreasyonunun şal ve eşarp modasını, Moda Kaşmir firmasının Toplumsal Medya Uzmanı Hasret Yılmaz da, ‘Kış kreasyonunda medine ipeği ve şifon şallar yer alacak.’ kelamlarıyla açıklıyor.

‘HER ŞEY EL YAPIMI’

Fuarda fabrika işi diye tanımlanan eserler dışında el işi eserler de yer alıyor. Kaftan, deri ceket ve hırka üzere kesimlerin bulunduğu eserlerde maksat, fuara gelen şahıslara etnik kültürleri direkt yansıtmak.

Tasarımcılar asıl maksatlarını, ‘Bizim birinci gayemiz klasik kıyafetlerimizi dünyaya tanıtmak.’ formunda söz ediyor.

KATILIMCILAR NE DÜŞÜNÜYOR?

Fuara işletmeci olarak fikir almak için gelenler de var yeni dönemi yakından görmek isteyenler de. Türkiye’nin tesettür giysi bölümünde bir önder olduğunu belirten iştirakçiler fuar açısından ise ikiye bölünmüş durumdalar.

İşletme sahipleri, fuarın küçük ve modellerin tasarım açısından eksik olduğu görüşündeyken kullanıcılar ise modellerin hoş ve fikir açıcı olduğu görüşünde.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.