Türk lirasına saygısızlık yapan toplumsal medya fenomeni Mika Can hakkında mahpus istemi!

Sosyal medyadaki her paylaşımıyla gündem olan fenomen Mika Can Raun, geçtiğimiz haftalarda yeni bir skandala daha imza atmıştı. Türk parasını …

19.11.2022
146
Türk lirasına saygısızlık yapan toplumsal medya fenomeni Mika Can hakkında mahpus istemi!

Sosyal medyadaki her paylaşımıyla gündem olan fenomen Mika Can Raun, geçtiğimiz haftalarda yeni bir skandala daha imza atmıştı. Türk parasını klozete atıp üzerine sifonu çeken Raun’un yaptığı bu saygısızlık toplumsal medyayı ayağa kaldırmıştı. Mahkemeye taşınan olayda Mika Can hakkında 7 yıl 6 aya kadar mahpus cezası talebiyle iddianame düzenlendi.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

TikTok’ta yaptığı anlamsız paylaşımlarla kısa müddette fenomen olan Mika Can Raun, her gün yeni bir skandalla gündemde kalmayı sürdürüyor. Son olarak, Türk parasını klozete atıp üzerine sifonu çeken Raun, bu tasvip edilmeyen hareketlerini cep telefon kamerasıyla kaydedip toplumsal medyadan paylaşmıştı. Fenomen, “Güzel ülkemin kanalizasyonuna 100 TL kazandırdım. Hata mu?” ifadelerini kullanarak herkesin yansısını çekmişti.

Daha çok takipçi kazanmak ve gündemde kalmak için Türk lirasını kullanan Mika Can’ın bu saygısızlığı mahkemeye taşındı. Fenomen hakkında karar çıktı.

7 BUÇUK YILA KADAR MAHPUS TALEBİ

Savcılık, kuşkulu Kurnaz’ın “Atatürk’ün anısına alenen hakaret” ve “Devletin egemenlik alametlerini aşağılama” kabahatlerinden toplamda 2 yıl 6 aydan 7 yıl 6 aya kadar mahpusla cezalandırılmasını istedi. İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse kuşkulu önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

 

Mika haddini aştı

NE OLMUŞTU?

Mika, “100 TL’yi niçin sifona attın, üzerine bastın? diyenler için, millet Avrupa’da derelere, çeşmelere atıyor da ne oluyor? Biz hoş ülkemin kanalizasyonuna 100 TL kazandırdık diye cürüm mu?” gibi pervasız kelamlarıyla reaksiyonların odağı olmuştu.

Mika klozete Türk lirası attı

İŞTE O PAYLAŞIMI:

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.