Türk halkı ‘Efsane Cuma’ kampanyalarına güvenmiyor!

Areda Survey’in 1100 kişi ile gerçekleştirdiği Black Friday (Efsane Cuma) araştırması sonucunda, Türk halkının bu devirde yapılan kampanyalara …

26.11.2022
175
Türk halkı ‘Efsane Cuma’ kampanyalarına güvenmiyor!

Areda Survey’in 1100 kişi ile gerçekleştirdiği Black Friday (Efsane Cuma) araştırması sonucunda, Türk halkının bu devirde yapılan kampanyalara güvenmediğini ortaya koydu.

Türkiye’de Efsane Cuma olarak kabul gören Black Friday periyodunda reklam kampanyaları ile tüketiciler alışveriş yapmaya teşvik ediliyor. Pekala, bu kampanyalar ne kadar tesirli oluyor? Araştırmaya nazaran tüketicilerin yüzde 56,8’i kampanya devrindeki indirimlere güvenmiyor. Bu devirde tüketicilerin yüzde 33,1’i alışveriş yaparken, yüzde 66,9’u alışveriş yapmayı tercih etmiyor.

Türk halkı efsane cuma kampanyalarına güvenmiyor

TÜRKİYE’DE BLACK FRIDAY: EFSANE CUMA

Araştırmaya nazaran Türk halkının yüzde 35,1’i bu devri Efsane Cuma olarak kabul ediyor. Bu devirde yapılan alışverişlerin yüzde 75,4’ü Online pazaryerlerini tercih ediyor. Alışveriş yapmaya tesir eden ögelerde ise yüzde 39,6 ile toplumsal medya reklamları öne çıkıyor.  

Metodoloji;

Areda Survey 22 Eylül – 05 Ekim tarihleri ortasında 1100 kişi ile Black Friday araştırması gerçekleştirdi. Araştırma kantitatif araştırma yollarından CAWI tekniği ile “Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.