Okul Alışverişinde Kimyasal Maddelere Dikkat Edin

Kırtasiye malzemesi alışverişlerinde çocuklar renkli ve oyunca figürleri ile süslü eşyaları tercih ederken aileler farklı düşüncede olabiliyor …

01.04.2022
188
Okul Alışverişinde Kimyasal Maddelere Dikkat Edin

Kırtasiye malzemesi alışverişlerinde çocuklar renkli ve oyunca figürleri ile süslü eşyaları tercih ederken aileler farklı düşüncede olabiliyor. Gün içinde ağızına ve cildine temas eden bu maddelerin sağlık açısından sorun oluşturmayan malzemeler olması gerekiyor.

Renkli ve parlak çanta, kalem ve defterler çocukların dikkatinin dağılmasına neden olabiliyor. İçerdikleri boyalar ise yoğun zararlı kimyasallar bulunduruyor. Okul alışverişlerinde kaliteli ürünler kullanmaya dikkat edin. Etiket kısmında ne tür içerikler barındırdığına dikkat edin.

Hoş kokulu boya ve silgileri tercih etmeyin. Küçük çocuklar cezbedici özelliklere sahip olan bu maddeleri ağzına götürebilir. Kalitesiz boyaları çocuk cildine sürebilir. Kurşun kalem kullanan çocuklar için etrafı renkli kalemlerden kaçının. Üzerindeki boya çabuk soyulacağı için çocuk bunları yutabilir. Renksiz kalemleri tercih edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.