Murat Cemcir’in oyunculuğa başlama sebebi şaşırttı: İstanbul’a onun için geldim!

Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan ‘Fatih Altaylı ile Teğe Bir’ programının bu haftaki konuğu ünlü oyuncu ve üretimci Murat Cemcir oldu …

11.11.2022
59
Murat Cemcir’in oyunculuğa başlama sebebi şaşırttı: İstanbul’a onun için geldim!

Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan ‘Fatih Altaylı ile Teğe Bir’ programının bu haftaki konuğu ünlü oyuncu ve üretimci Murat Cemcir oldu. Oyunculuğa başlama serüvenini anlatan Cemcir, İstanbul’a asıl gelme sebebini birinci sefer lisana getirdi.

“İşler Güçler”, “Düğün Dernek” ve “Kardeş Payı” üzere eğlenceli üretimlerle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Murat Cemcir, geçtiğimiz gün Bloomberg HT ekranlarının fenomen programı ‘Fatih Altaylı ile Teğe Bir’e konuk oldu. 

Murat Cemcir

“YÜZLERCE SEYİRCİYİ GÜLDÜRMEK ÇOK HOŞUMA GİTTİ”

Oyunculuk ve yapımcılık seyahatini anlatan ünlü oyuncu “Bizim sülalede bu işlerle ilgilenen yok. Babam otobüs sürücülüğü yaptı yıllarca, annem mesken hanımı, dedem tüccarmış. Esnaf var, ilahiyatçı var. Birinci sanatçı benim. Girişken ve toplumsal olmayı seven biriyim. Sonrasında Tokat’ta lisedeyken okulun tiyatro kulübüne girdim. Birinci rolüm çöpçüydü. Seyircinin tepkisi hoştu. Yüzlerce seyirciyi güldürmek çok hoşuma gitti. Üniversitede ise otomotiv kısmı okudum. Sonra tekrar üniversitenin tiyatro kulübüne girdim aileme yük olmak istemedim, animatörlük yapmaya başladım tatil köylerinde” tabirlerini kullandı.

Murat Cemcirden oyunculuk açıklaması

“BİR KIZA AŞIK OLDUM ONUN PEŞİNDEN İSTANBUL’A GELDİM”

İstanbul’a gelmesinin asıl sebebinin aşk olduğunu lisana getiren Cemcir, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ardından bir kıza aşık oldum onun peşinden İstanbul’a geldim. Kız sonra beni terk etti. Sonra da yeniden burada tiyatro kulübüne kursiyer olarak girdim. Müjdat Gezen’in akşam okuluna başladım. Sinemacı olarak nitelendiriyorum kendimi. 25-26 yaşlarında müelliflik da yaptım ancak baktım olmuyor güç meslek. Sonra bir kumpanya kurdum. İstanbul’da birinci sahneye çıkışım müftülükteydi. Eyüp’te müftülüğe bağlı bir tiyatro salonu vardı. 2004 yılında ‘Biri Bizi Söyletiyor’ diye bir oyun sahneledik. İflas ettiğim vakitler oldu. 8-10 sene uğraştım”

Murat Cemcir oyunculuğa başlama serüvenini anlattı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Azra Akın’dan eğlendiren Özbek dansı!

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.