Leyla Alaton Türkiye’yi yere göğe sığdıramadı: Ben Türk’üm öteki kimliklerimi reddediyorum!

İş dünyasının güçlü bayan temsilcilerinden Leyla Alaton, geçtiğimiz gün verdiği bir röportajda yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. “Kendinizi azınlık olarak hissettiniz mi?” sorusunu karşılıksız bırakmayan Alaton, “Ben Türk’üm ve bu kültürde büyüdüm. Bunun dışındaki tüm kimlikleri reddediyorum” cevabıyla takdir topladı.

05.12.2022
192
Leyla Alaton Türkiye’yi yere göğe sığdıramadı: Ben Türk’üm öteki kimliklerimi reddediyorum!

İş dünyasının güçlü bayan temsilcilerinden Leyla Alaton, geçtiğimiz gün verdiği bir röportajda yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. “Kendinizi azınlık olarak hissettiniz mi?” sorusunu cevapsız bırakmayan Alaton, “Ben Türk’üm ve bu kültürde büyüdüm. Bunun dışındaki tüm kimlikleri reddediyorum” cevabıyla takdir topladı.

Alarko Holding’in kurucusu İshak Alaton’un kızı olan iş insanı Leyla Alaton, evvelki gün Sabah Gazetesi’ne çok özel açıklamalarda bulundu. İş hayatındaki başarısı ve özel yaşantısı hakkında konuşan Alaton, Türkiye iktisadı hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. 

Leyla Alaton

“Türkiye çok değerli bir ülke. Ortadoğu’da da Avrupa’da da çok sevilen bir ülke” diyerek kelamlarına başlayan Alaton, “Dünya basınını yakından takip ediyorum, vakit zaman Türkiye’ye yönelik olumsuz haberler yer alıyor lakin bu basının taraflı duruşundan kaynaklanıyor. Milletlerarası basında tarafsız habercilik yerini taraf tutarak haber yapan bir anlayışa bıraktı. Tüm bunlara karşın, ülkemiz çok popüler” sözlerini kullandı. 

Leyla Alatondan çok özel açıklamalar

“TÜRKLÜĞÜM DIŞINDA TÜM KİMLİKLERİMİ REDDEDİYORUM”

“Siz kendinizi kimlik olarak nasıl tanımlıyorsunuz? Kendinizi azınlık olarak hissetiniz mi?” sorusuna cevap veren ünlü iş insanı kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Hayır, kendimi hiç azınlık olarak hissetmedim. Ben kendimi Türk olarak tanımlıyorum. Diğer kimliğim yok. Kendimi dini kimlik üzerinden tanımlamıyorum. Yahudi olarak kendimi hissetmediğim için de o denli davranmıyorum, babam da böyleydi. Babam Yahudi, annem değil. Musevilere nazaran ben Yahudi bile değilim annemden ötürü. Evlatlarıma da bu bahiste tercih hakkı bıraktım. Ben Türk’üm ve bu kültürde büyüdüm. Bunun dışındaki tüm kimlikleri reddediyorum. Evvel Türk sonra dünya vatandaşıyım. İnsanları dini kimlik yüzünden ayrıştırmamak gerekiyor. Dünya bu ayrıştırmalar yüzünden çok çekti, artık buna son verilmeli”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Aylin Coşkun’a Paris’te büyük şok! Başına gelmeyen kalmadı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.