İstanbul’da sosyete pazarları nerede, nasıl gidilir? İstanbul’un en ünlü sosyete pazarları

Çeşitliliği ve ucuzluğu birebir anda sunan sosyete pazarları alışveriş severlerin uğrak noktalarından birini oluşturuyor. İstanbul’un dört bir …

29.09.2022
97
İstanbul’da sosyete pazarları nerede, nasıl gidilir? İstanbul’un en ünlü sosyete pazarları

Çeşitliliği ve ucuzluğu birebir anda sunan sosyete pazarları alışveriş severlerin uğrak noktalarından birini oluşturuyor. İstanbul’un dört bir yanından pek çok kişinin akın akın gittiği sosyete pazarlarını sizler için tek tek araştırdık. Pekala İstanbul’da sosyete pazarları nerede? En hoş sosyete pazarları nerede? İstanbul’un ünlü sosyete pazarları hangileridir? İşte karşılıklar…

“7’den 70’e hepimizin tartışmasız en sevdiği şeylerden biri nedir?” diye sorsak muhtemelen cevap alışveriş olacaktır. İster internet üzerinden online bir biçimde ister alışveriş merkezlerinde yer alan mağazalardan dilediğiniz esere rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Lakin hem bütçenizi sarsmayacak hem de kaliteli eserler arayışındaysanız size mükemmel bir tavsiyemiz olacak. İstanbul’un dört bir yanında alışveriş severlere hitap eden sosyete pazarları, giysiden konut eşyalarına kadar çeşit çeşit eseri gözler önüne seriyor. Yıllardır kurulan bu pazarların nerede olduğunu bilmiyorsanız gelin haberimizde merak ettiğiniz ayrıntılara birlikte göz atalım.

İSTANBUL’UN EN UYGUN SOSYETE PAZARLARI

  • BAKIRKÖY SOSYETE PAZARI

İstanbul’un en meşhur sosyete pazarlarından biri olarak karşımıza çıkan Bakırköy Sosyete Pazarı, bilhassa dokumacılık eserlerindeki çeşitliliğiyle ön plana çıkıyor. İncirli metrobüs durağına sırf birkaç dakika uzaklıkta yer alan pazar tıpkı vakitte Bakırköy metro durağının çabucak yanı başında.

Bakırköy Sosyete Pazarı

Ulaşımın çok kolay olduğu Bakırköy Sosyete Pazarına Cumartesi günü erken saatlerde gelerek ihraç fazlası dokumacılık eserlerine göz gezdirebilir akabinde gözleme ve çay eşliğinde soluklanabilirsiniz. 

Bakırköy Sosyete Pazarından kareler
  • ERENKÖY SOSYETE PAZARI

Perşembe günlerinin vazgeçilmezi haline gelen Erenköy Sosyete Pazarına adım attığınız anda sizi epey geniş bir alan karşılayacak. Birçok insanın akın ettiği pazara gelmeyi düşünüyorsanız size birinci tavsiyemiz alarmınızı hayli erken bir saate kurarak çabucak buraya gelmeniz olacaktır. Şayet erken saatlerde gelme talihiniz yoksa hiç üzülmeyin! İkindi saatlerinde pazara gelerek -daha uygun- fiyata da alışveriş yapabilirsiniz. 

Erenköy Sosyete Pazarı

Nostaljik eserlerden son periyot trendlere kadar pek çok eserin tezgahlarda yer bulduğu pazarda ister dekoratif eşyalara ister kıyafetlere göz gezdirebilirsiniz. Erenköy Sosyete Pazarına gitmek için Erenköy otobüslerine binerek son durakta inmeniz ve akabinde minibüslere binmeniz gerekiyor. Bu meşhur pazar, Erenköy ve Suadiye ortasında işleyen minibüs çizgisinin sağ tarafında kalmaktadır. 

Erenköy Sosyete Pazarından kareler
  • BEYLİKDÜZÜ BEYLİK PAZARI

Hafta içi çalışıyor ve sırf pazar günleri izinliyseniz gününüzü şenlendirecek şey Beylikdüzü Beylik Pazarı olacaktır. 2006 yılından beri alışveriş severlere kapılarını aralayan bu pazar, kapalı bir alanda yer almaktadır. 

Kozmetik eserlerinden dekoratif tahlillere, dokumacılık eserlerinden kırtasiye alışverişe kadar pek çok farklı eseri gözler önüne seren pazar, uygun fiyatlı olduğu için ağır bir ilgiyle karşılanıyor. 100’den fazla tezgahın yer aldığı pazara şayet özel aracınız ile gelmek isterseniz çabucak pazarın yanı başındaki otoparktan faydalanabilirsiniz.

Beylikdüzü Beylik Pazarından kareler

Öte yandan belediye tarafından pazar alanına -ücretsiz bir şekilde- pek çok güzargahtan servis kaldırıldığı için ulaşım konusunu çok pratik bir halde çözebilirsiniz. 

Beylikdüzü Beylik Pazarından kareler

(Ayrıca Beylikdüzü Beylik Pazarı’nda cumartesi günleri organik eser satışları gerçekleştirilmektedir.)

  • YEŞİLKÖY SOSYETE PAZARI

Ucuz ve kaliteli eser arayanların uğrak noktalarından biri olan Yeşilköy Sosyete Pazarı, çarşamba günleri 08:00 ve 20:00 saatleri ortasında hizmet veriyor. Florya-Yeşilköy ortasında Çiroz mevkisinde kurulan pazara gitmek için Bakırköy’den kalkan Bakırköy- Yeşilköy minibüslerine binebilirsiniz. 

Yeşilköy Sosyete Pazarı

Birbirinden şık kıyafetlerden kozmetik eserlerine, konut dokumacılık eserlerinden aksesuarlara kadar pek çok farklı eseri bünyesinde barındıran pazarın popülerliğini göz önüne alırsak buraya erken saatlerde gelmenizi tavsiye ederim. Buraya gelerek hoş bir alışveriş yapmayı planlıyorsanız gözleme ve ayran eşliğinde dinlenmeyi de unutmayın. 

Yeşilköy Sosyete Pazarından kareler
  • ÇEKMEKÖY ULUS PAZARI

Cumartesi günlerinin vazgeçilmezi haline gelen Çekmeköy Ulus Pazarı, mutfak gereçlerinden çocuk oyuncaklarına, günlük kıyafetlerden özel günler için elbiselere kadar varlıklı bir eser çeşitliliğini alışveriş severlerle buluşturuyor. 2 katlı olan pazara gitmek için metro, otobüs ya da minibüslerden faydalanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Çekmeköy Ulus Pazarı

KEYİFLİ VAKİTLER DİLERİZ!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.