İstanbul’da kamp yapılacak en hoş yerler nerelerdir? İstanbul’da kamp nerede yapılır?

Sonbaharın eşsiz dokusu doğayı adeta görsel bir şölene çevirirken siz de açık havada huzurlu anlar yaşamanın tadına varabilirsiniz. İstanbul’un …

20.10.2022
196
İstanbul’da kamp yapılacak en hoş yerler nerelerdir? İstanbul’da kamp nerede yapılır?

Sonbaharın eşsiz dokusu doğayı adeta görsel bir şölene çevirirken siz de açık havada huzurlu anlar yaşamanın tadına varabilirsiniz. İstanbul’un en hoş kamp köşelerinde kamp ateşi etrafında sevdiklerinizle toplanmak ve unutulmaz anlar yaşamak istiyorsanız bu haber tam da size göre! Pekala İstanbul’da kamp yapılacak en hoş yerler nerelerdir? İstanbul’da kamp nerede yapılır? İşte ayrıntılar…

İstanbul, metropol bir kent olmasına karşın içerisinde yer alan doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Kentin keşmekeşliğinden uzaklaşmak ve boş vakitlerinizi pahalandırmak isterseniz; tabiatla iç içe olabileceğiniz birçok aktiviteye talih verebilirsiniz. Piknik, tabiat yürüyüşü, bisiklet sürmek ve yüzmek üzere şahane aktivitelerin hepsini içinde barındıran tek bir seçenek harika olmaz mıydı?Eğlence ve dinlenmeyi tıpkı anda altın tepsiyle önümüze sunan kamp yapmak, gerilim atmak için bu noktada kusursuz bir aktivite. Dilerseniz ormanlık alanların içerisinde yeşile doyabilir ya da deniz kıyısında maviliklerle huzur bulabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, ailenizle yahut dostlarınızla özel vakitler geçireceğiniz kesin. Gelin İstanbul’da kamp yapılacak en hoş yerleri birlikte keşfedelim.

KİLİMLİ KOYU 

İstanbullular için kaçış noktası haline gelen Ağva, pak hava ve yeşil alana doyabileceğiniz özel bir hoşluğu içinde barındırıyor. Çadırınızı alıp huzurlu bir hafta sonu geçirmek isterseniz Ağva, kamp için çok elverişli bir alandır.

Ağva

Ağva’da yer alan Kilimli Koyu‘nun direkt kıyısında kamp yapmak yasaktır fakat kıyının sağ ve sol kısmında yer alan zirveler kamp için uygun alanları barındırmaktadır. 

Kilimli Koyu

Kilimli Koyu, yeşilliklerin ortasında doğayı fotoğraflamak için kusursuz bir görsel şöleni sizlere sunuyor. Buraya geldiğinizde yürüyüş parkurunda sakin bir yürüyüş yaparak tabiatın mükemmelliğine kulak verebilirsiniz. Tıpkı vakitte denizle iç içe olma imkanı tanıyan bu alanda berrak suya karşı görünümün tadını çıkarabilirsiniz. 

Kilimli Koyundan kareler

Yalnızca dikkat etmeniz gereken nokta burası doğal bir koy olduğu için etrafta bir tesis bulunmamaktadır. Bundan ötürü gereksiniminiz olan her şeyi yanınıza almanızı yahut yürüme uzaklığında bulunan yerlerden temin etmenizi öneririz. 

Kilimli Koyundan kareler

Öte yandan koy içerisinde tüm görüntüyü ayaklarınızın altına serecek bir tane restoran bulunmaktadır. Dilerseniz yeme içme gereksiniminizi buradan da karşılayabilirsiniz. Fakat size teklifimiz hoş bir hazırlık yaparak, tabiatla baş başa olmanın tadını çıkarmanızdan yana!

Kamp yapmak

KARACAKÖY 

Deniz görünümüyle aklınızı başınızdan alacak olan Karacaköy Kamp Alanı, Şile’de yer almaktadır. Denizin içinde zımnî bir hazineyi anımsatan koyuyla Karacaköy, kampçılar için olağanüstü bir alan sunuyor. Tabiatın tam ortasında yer alan bu hoş yerde kurduğunuz çadırın önüne bir kamp ateşi yakabilir ve dostlarınızla keyifli sohbetlere vakit ayırabilirsiniz. 

Karacaköy Kamp Alanı

Karacaköy Kamp Alanı etrafında işletme bulunmadığı için gereksiniminiz olan şeyleri gitmeden evvel yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz.

Karacaköy Kamp Alanından kareler

Eğer burada kamp yapmaya karar verirseniz; günün birinci ışıklarının suya vurduğu bir sabaha günaydın demek size eşsiz hisler hissettirecek…

Karacaköy Kamp Alanı özellikleri

POLONEZKÖY TABİAT PARKI

Sayısız aktivite imkanına konut sahipliği yapan Polonezköy Tabiat Parkı’nda günü birlik seyahatlere doyamayanlar için kamp yapmak da harika bir seçenek. Burada yer alan kestane, meşe ve çam ağaçlarının ahengi adeta bir tabloyu anımsatıyor. Tıpkı vakitte gelincik, atmaca ve keklik üzere hayvan çeşitlerine de mesken sahipliği yapan Polonezköy Tabiat Parkı’nda hakikaten de tabiatın içinde hissedeceksiniz. 

Polonezköy Tabiat Parkı

Burada, uzun yürüyüş parkurlarında huzurlu yürüyüşler yapabilir yahut gölde kuğuların süzülüşünü izleyebilirsiniz. Hem akşam hem de sabah şahane görünümlere konut sahipliği yapan Polonezköy’de kamp yapma fırsatını kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Polonezköy Tabiat Parkından kareler

BELGRAD ORMANI

Piknikçiler için vazgeçilmez bir yer olan Belgrad Ormanı, kamp yapmak için de çok uygun bir alanı içinde kapsamaktadır. İstanbul’un en büyük ormanı olan Belgrad Ormanı, yeşilliğin ortasında kamp yapmak isteyenler için sessiz ve sakin bir ortam oluşturmaktadır.

Belgrad Ormanı

Büyük bir alanı kapsayan Belgrad Ormanı’nda kamp yapacağınız bölgeyi yanlışsız belirlemeniz ve gereksinimlerinizi uygun bir biçimde hazırlayarak gitmeniz gerekmektedir. 

Belgrad Ormanında kamp yapmak

Doğa tutkunları için Belgrad Ormanı, her aktivite için eşsiz bir seçenek oluştururken; kamp ise bambaşka bir seyahatin kapısını aralayacaktır. Burada çadırınızı kurduktan sonra hamağa uzanıp gökyüzünün tadını çıkarın!

Kamp yapılacak yerler

KUMKÖY

Sarıyer’e de bağlı olan Kumköy, Kilyos’ta yer almaktadır. Sonsuz maviliğin hapsolduğu denizi ve eşsiz tabiatı ile Kumköy, kamp yapmak için huzurlu bir seçenek olacaktır. Hafta sonu kaçamak yapmak isteyenler için hem eğlenceli hem de dinlendirici bir yer olan Kumköy, ilçe merkezine yakın olduğu için ulaşım konusunda da meşakkat yaşamayacaksınız.

Kumköy

Ayrıca Kumköy, içerisinde işletmenin yer aldığı bir kamp alanıdır. Burası gerekli gereksinimlerinizi işletmelerden sağlayabileceğiniz bir alternatifi de sizlere sunuyor. 
Kentin trafiğinden uzak ve dingin bir yer olan Kumköy’de elektrik, lavabo, tuvalet ve duş üzere imkanları içinde barındıran fiyatlı plajlar da yer almaktadır. 

Kumköyde kamp yapmak

KEYİFLİ VAKİTLER GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.