İngiltere’deki sıhhat sistemi isyan ettiriyor! Randevular 3 yıl sonrasına veriliyor

İngiltere, sıhhat sistemiyle ilgili bir skandala daha imza attı. 7 milyon kişinin tedavi sırasında olduğu İngiltere’de sıhhat sistemi adeta …

26.11.2022
166
İngiltere’deki sıhhat sistemi isyan ettiriyor! Randevular 3 yıl sonrasına veriliyor

İngiltere, sıhhat sistemiyle ilgili bir skandala daha imza attı. 7 milyon kişinin tedavi sırasında olduğu İngiltere’de sıhhat sistemi adeta çöktü. 16 yaşındaki bir üroloji hastasının tedavisine 3 yıl sonra başlanacak. İşte tüm ayrıntılar…

İngiltere’deki sıhhat sisteminde yaşanan skandalların gerisi arkası kesilmiyor. Telford Hastanesi’nin üroloji kliniğinde randevu bekleyen 16 yaşındaki hastaya, 25 Haziran 2025 tarihine randevu verildi.

İngiliz gazetesi Express & Star’ın haberine nazaran; özel hastaneye gidecek parası olmayan bir baba, çocuğunun ürolojik rahatsızlığı nedeniyle NHS sisteminden randevu almak için başvura bulundu. Lakin beklediğinden daha ileri bir tarihe randevu verilince neye uğradığını şaşırdı.

İngilteredeki sıhhat sistemi isyan ettirdi

RANDEVU 951 GÜN SONRAYA VERİLDİ

Randevu sisteminden aldığı cevabın karşısında kısa müddetliğine şoke olan baba hislerini anlatırken şu tabirleri kullandı:

“Hayatı tehlikede değil fakat hassas bir sorun ve çocuk 16 yaşında. NHS’nin bekleme listesi olduğunu biliyorduk. Birkaç ay süreceğini iddia ediyorduk lakin 951 gün sonra sıra geleceğini söyleyince -iki buçuk yıldan fazla- inanamadım.”

İngiltere bir sıhhat sistemi krizi daha

“HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM”

Başta kusur olduğunu düşündüğünü söyleyen baba, konuşmasını şu biçimde noktaladı:

“2023’ü mü kastediyorsunuz?’ diye soracaktım. Hiçbir şey değişmezse oğlum 18 yaşına kadar bu sıkıntıyla devam etmek zorunda.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.