Erhan Güleryüz ve Erol Köse ortasındaki davada yeni gelişme!

Ayna kümesinin solisti Erhan Güleryüz, Ölünce Sevemesen Seni isimli müzikle ilgili üretimci Erol Köse ile mahkemelik olmuştu. Dava sürecinde …

17.11.2022
46
Erhan Güleryüz ve Erol Köse ortasındaki davada yeni gelişme!

Ayna kümesinin solisti Erhan Güleryüz, Ölünce Sevemesen Seni isimli müzikle ilgili üretimci Erol Köse ile mahkemelik olmuştu. Dava sürecinde yeni gelişmelerin meydana gelmesi gündeme bomba üzere düştü.

Ayna kümesinin solisti Erhan Güleryüz, ‘Ölünce Sevemezsem Seni’ isimli müziğin kelam müellifinin kendisi olduğunu lakin MESAM kayıtlarında kelam müellifi ve bestekar olarak Erol Köse’nin isminin geçtiğini sav ederek mahkemeye başvurmuştu. Telif davasında birinci duruşma görüldü.

ayna kümesi ve erol köse mahkemelik oldu

“ERHAN GÜLERYÜZ DAVAYA KATILMADI”

 İstanbul 1.Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, davalı Erol Köse katıldı. Davacı Erhan Güleryüz ise mahkemeye katılmadı. Onu temsilen avukatı katıldı.

“BENİ MÜZİK BİLMEMEKLE SUÇLADIRLAR”

Erol Köse mahkemeye katılarak kendini şu sözlerle savundu: “Tanıklar kelam konusu müzik yapıldığında kümede bile yer almıyorlardı, bu nedenle şahit beyanları gerçeği yansıtmıyor. Eksper raporunda müzik kelamının Cemil Özeren tarafından yazıldığı belirtilmiştir, meğer taleplerinde Erhan Güleryüz’ün ismine dava açılmıştır. Beni müzik bilmemekle suçladılar. Ben 7 yaşından beri müzikle uğraşıyorum, çalmadığım enstrüman yok. Bizim Erhan Güleryüz’le kopma nedenimiz FETÖ ile iltisaklı olmasıdır, Erhan’ın Fetullah Gülen’in şiirlerini bestelemesidir. FETÖ okullarında konserler vermesidir. Bu hususta da hakkında soruşturma vardır.”  

“20 LİRA İÇİN SAHTECİLİK YAPACAK HALİM YOK”

Hakkında çıkan tezleri yalanlayan Köse,  “Asıl MESAM kayıtlarında müzik benimdir. 32 yıllık müzik mesleğimde ayda 20 lira için sahtecilik yapacak halim yok. Davanın reddine karar verilsin” dedi.

Dava sonunda açıklamalara ise şöyle devam etti: “Özellikle buraya geldim. Erhan Güleryüz hakkında FETÖ soruşturması başlatılmıştır. Zira FETÖ’nün bütün okullarında konserler vermiştir. FETÖ’nün müziklerini bestelemiştir. FETÖ’nün uzantısı gruplarla 7 Renk Sanat Vakfı’nın kurucu üyesidir. 17- 25’ten sonra da devam etmiştir. Ne olduğu belirlidir. Uzman ispatlamıştır, reddettiği imzaların kendisine ilişkin olduğunu ispatlamıştır. Dava lehimize devam etmektedir” 

erhan güleryüz erol köse

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Sinan Albayrak ve Ozan Akbaba’nın eğlenceli halleri güldürdü!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.