Elektrik süpürgesinin bozulmaması için ne yapılmalı?

Meskenlerde gündelik yahut haftalık kullanımlarda kıymetli bir muhtaçlık olarak kullanılan elektrik süpürgeleri, yanlışsız kullanılmadığından …

27.07.2022
130
Elektrik süpürgesinin bozulmaması için ne yapılmalı?

Meskenlerde gündelik yahut haftalık kullanımlarda kıymetli bir muhtaçlık olarak kullanılan elektrik süpürgeleri, yanlışsız kullanılmadığından uzun ömürlü kullanımı mümkün olmamaktadır. Pekala, elektrik süpürgeleri nasıl kullanılmalı? Elektrik süpürgesinin bozulmaması için ne yapılmalı? İşte, karşılıklar…

Elektrik süpürgeleri, her konutta bulunması gereken temel konut eşyalardan biridir. Elektrik süpürgeleri konuttaki tozu makinenin içinde fiyat ve meskende hijyeni sağlar. Elektrik süpürgelerin bakımı tertipli olarak yapılmalıdır. Nizamlı olarak bakımı yapılan makinelerde arızalanma oranı yarıya düşmektedir. Elektrik süpürgesinin paklığı ve bakımı ile alakalı haberimizin içeriği için sayfamızın içeriğine göz atabilirsiniz. Peki, gerçek elektrik süpürgesi kullanımı nasıl olmalıdır? Elektrik süpürgelerinin bozulmaması için ne yapılır? İşte, cevaplar…

ELEKTRİK SÜPÜRGELERİNİN BOZULMAMASI İÇİN NE YAPILIR?

Makineleri torbası kirle dolu ise çalıştırmayınız. Aksi halde motoru zorlayabilirsiniz. Motoru zorlanan makineler kısa devre yapmaktadır.

Elektrik süpürgeleri vakumlu ise halıyı ıslatarak paklığı gerçekleştirebilirsiniz. Olağan makinelerde su ile temizlenmesi makineye ziyan verebilir.

Elektrik süpürgesiyle sivri cisimleri makineye çekmeyiniz. Torbanın delinmesine ve makine borusunun ucunun tıkanmasına yol açabilirsiniz.

Makinenin fırça kısmını ve makinedeki tozları nizamlı olarak temizleyiniz. Kirli bırakmanız bir sonraki kullanım için sağlıklı olmayabilir.

Koku önlemek için torba yenilemesini hafta bir defa yapınız. Çok kullanımlara nazaran yenileme durumunda değişiklik yapabilirsiniz.

Makineniz çok fazla ısındığında fişten çekiniz ve dinlenmesine müsaade veriniz. Çok ısı makineleri olumsuz etkilemektedir.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.