Eda Taşpınar’ın yaptığı saygısızlık ve şuursuzlukta son nokta! Mescitte uygunsuz fotoğraf

Sultanahmet Cezaevi Camii/Hayyatin-i Hassa Camii’nde skandal bir fotoğraf çektirerek büyük reaksiyon çeken Eda Taşpınar hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik hatasından re’sen soruşturma başlatıldı.

03.01.2023
186
Eda Taşpınar’ın yaptığı saygısızlık ve şuursuzlukta son nokta! Mescitte uygunsuz fotoğraf

Sultanahmet Cezaevi Camii/Hayyatin-i Hassa Camii’nde skandal bir fotoğraf çektirerek büyük reaksiyon çeken Eda Taşpınar hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik kabahatinden re’sen soruşturma başlatıldı.

Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla dikkatleri bir periyot üzerine çekmeyi başaran Eda Taşpınar’ın son paylaşımı yansılara neden oldu. Mescitte objektif karşısına geçen Eda Taşpınar, uygunsuz pozlar verdi. Bu fotoğrafı da “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla paylaştı.

Paylaşıma kısa müddette çığ üzere reaksiyonlar yükseldi.

Eda Taşpınar

Eda Taşpınar, mescitte çekilen uygunsuz fotoğrafını reaksiyonların akabinde sayfasından kaldırdı. Toplumsal medya kullanıcıları, Eda Taşpınar’ın Müslümanların ibadethanesine yapılan bu saygısızlık nedeniyle özür dilemesini bekliyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından toplumsal medya ve internet haber sitelerinde Eda Taşpınar’ın cami içerisinde çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına ait yapılan haberler nedeniyle TCK 216. hususu kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatıldığı açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Acun’dan olay çıkış: “Elimde güç olursa değiştireceğim”

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.