Demans hastalığına yakalanan Bruce Willis’in en büyük destekçisi 9 yaşındaki kızı oldu!

Ünlü aktör Bruce Willis’in geçtiğimiz aylarda davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, lisan ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı ortaya çıkmıştı. Sıhhat sorunları nedeniyle oyunculuğu bırakan ve herkesten uzaklaşan Willis’e en büyük dayanak 9 yaşındaki kızından geldi.

25.05.2023
164
Demans hastalığına yakalanan Bruce Willis’in en büyük destekçisi 9 yaşındaki kızı oldu!

Ünlü aktör Bruce Willis’in geçtiğimiz aylarda davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, lisan ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı ortaya çıkmıştı. Sıhhat sorunları nedeniyle oyunculuğu bırakan ve herkesten uzaklaşan Willis’e en büyük takviye 9 yaşındaki kızından geldi.

“Kanun Namına”, “Zor Ölüm”, “Altıncı His” ve “Ölümsüz” üzere birbirinden başarılı üretimlerle hafızalara kazınan dünyaca ünlü yıldız Bruce Willis, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarla hayranlarını üzmüştü. Ünlü aktöre beynin belli bölgelerinde meydana gelen fonksiyon bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı manaya ve okuma-yazma üzere marifetleri etkileyen ‘afazi’ (söz yitimi) hastalığı teşhisi konulmuş ve oyunculuğu bırakma kararı almıştı. Tüm vaktini ailesi ve hayranlarına ayıran ünlü aktörün afazi teşhisinden sonra davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, lisan ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı.

Bruce Willis oyunculuğu bırakıyor

Bu süreçte sakin ve huzurlu vakit geçirmeye ihtimam gösteren Willis’in 9 yaşındaki kızı Evelyn, babasının hastalığı için canını dişine taktı. Okulda ders ortalarında bile demans hastalarıyla ilgili bilgi veren siteleri incelemeye başlayan Evelyn’nin annesi Emma Heming’e de çok takviye olduğu ortaya çıktı. En küçük çocuğunun babası için verdiği bu uğraşı toplumsal medyadaki takipçileriyle paylaşırken his dolu anlar yaşayan Emma Heming “Biliyorum bu hiç komik değil fakat bir yandan da komik aslında. Zira Evelyn tam olarak babasının kızı. Tıpkı onun yapacağı üzere yaptı ve elinden gelen tek şey bu olsa bile babası için çabaladı. Bruce onuna gurur duyardı.” tabirlerini kullandı. Kızına sarılan Heming, “Baban için yapabileceğin en sevgi dolu ve şefkatli şeyi yaparak kendini bu hastalık konusunda eğittiğin için teşekkür ederim” diyerek Evelyn’e teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Bruce Willis, eşi ve kızlarıyla beraber

DAHA EVVEL NELER OLDU?

Bruce Willis, 68’inci yaş gününde ailesiyle bir ortaya geldi. Eski eşi Demi Moore’un da iştirak sağladığı doğum günü partisinde tüm çocuklarını bir ortada gören Willis, duygusal anlar yaşadı. Demi Moore’un Instagram hesabından paylaştığı videoda “Mutlu Yıllar” şarkısına eşlik eden Willis’in doğum günü pastasının üzerindeki mumları üflerken zorlandığı dikkatlerden kaçmadı. Elleriyle kement atma hareketi yaparak dans eden usta aktörün sevinci hayranlarının da kaygısını azalttı.

Bruce Willis doğum gününden kareler

ESKİ EŞİ TOPLUMSAL MEDYA HESABINDAN DAVETTE BULUNDU!

Hastalık sürecinde hem basın hem de hayranları tarafından merak edilen ünlü yıldızın eşi Emma Heming, evvelki gün toplumsal medya hesabından davette bulundu. Paparazzilerin aktörün etrafını sarması ve ona seslenip konuşmak istemesinin ünlü yıldızı gerilim ettiğini söyleyen Heming, “Bu yaptığınızın sizin işiniz olduğunu biliyorum lakin lütfen alanınızı koruyun, yerinizi bilin.” formunda reaksiyon gösterdi. Hayranlardan da ricada bulunan Hemming, “Lütfen kocama bağırarak nasılsın diye sormayın, sahiden yapmayın. Ona rahat verin. O anda yanında ailemizden kim varsa onu bir yerden öteki bir yere itimat içinde götürmesine müsaade verin.” derken sesi titredi.

Emma Heming ve Bruce Willis

TEŞHİS SONRASI BİRİNCİ KERE GÖRÜNTÜLENDİ

Zor vakitler geçiren usta aktör, bu müddet zarfında kameralardan uzak kalmayı tercih ediyordu. Hayranları tarafından merak edilen ünlü yıldız, demans teşhisinin akabinde birinci kere geçtiğimiz gün objektiflere takıldı. Kaliforniya’da yanında iki arkadaşıyla birlikte yürüyüşün tadını çıkaran Willis’in yorgun imgesi hayranlarını üzdü.

Bruce Willisin son hali

EŞİ BİR AN OLSUN YALNIZ BIRAKMIYOR!

Oyunculuğa veda eden usta oyuncu Bruce Willis, hastalığını açıklamasının akabinde birinci defa hayranlarının karşısına çıktı. Ailesiyle ormanda gezintiye çıkan Willis’in eşi Emma Hemming, o anları toplumsal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. Hemming çocuklarından Mabel Ray Willis‘in çektiği fotoğrafa, “Anne ile baba en sevdikleri ortamda” biçiminde bir not düştü. Hastalığı sebebiyle sıkıntı günler geçiren Willis’e eşinin tam takviye vermesi hayranlardan takdir topladı. 

Bruce Willis ve eşi

BRUCE WİLLİS OYUNCULUĞU BIRAKMA KARARI ALDI!

Hayranları kahreden haberin akabinde Willis’in ailesi yaptıkları ortak açıklamada ünlü yıldızın hastalık sebebiyle oyunculuk mesleğini bırakacağını duyurdu. “Bruce’un kusursuz hayranlarına” şeklinde başlayan açıklamada usta aktörün son vakitlerde sıhhat sıkıntılarıyla uğraş ettiği ve afazi teşhisi nedeniyle bilişsel kabiliyetlerinin de etkilendiği söz edildi. 

Bruce Willis afazi hastalığına yakalandı

Ünlü yıldızın kızı Rumer Willis toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bu, ailemiz için nitekim şiddetli bir vakit ve aralıksız sevgi, merhamet ve dayanağınız karşısında minnettarız. Güçlü bir aile birliğiyle bu süreçten geçiyoruz ve hayranlarının da bunu bilmesini istedik, zira onun sizler için ve sizlerin onun için ne demek olduğunu biliyoruz. Bruce’un her vakit söylediği üzere “Gününü gün et” ve birlikte bunu yapmayı planlıyoruz. Sevgiler.”

bruce Willis ve Sylvester Stallone

BRUCE WİLLİS HAFIZA KAYBI YAŞIYOR!

Hollywood yıldızı Bruce Willis, 29 Nisan’da yeni sineması Fortress: Sniper’s Eye‘ın çıkmasına hazırlanırken, hakkında çıkan bir sav hayranlarını hüzne boğdu. 

67 yaşındaki ünlü yıldızın demans hastalığı sebebiyle hafıza kaybı meseleleriyle boğuştuğu ve bundan ötürü yer aldığı işlerde sert bir formda eleştirildiği söyleniyor. Tezlere nazaran; Willis hala şuuru açıkken olabildiğince para kazanmaya çalıştığı için her teklife olumlu bakıyor. 

Bruce Willis hafıza kaybı yaşıyor

Sosyal medyanın gündemine bomba üzere düşen söylentilerin akabinde ünlü oyuncudan şimdi bir açıklama gelmedi. Fakat gazeteci Dan Przygoda toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunarak “Willis’in replikleri ezberlemekte zorlandığı için kulaklık kullandığını birlikte birebir sinemada rol almış pek çok arkadaşımdan duydum.” sözlerini kullandı.

  

Bruce Willis ve eşi Emma Heming Willis

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Çocuk çizgi sineması Caillou’da LGBT skandalı! Hadsizlikte hudut tanımıyorlar

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.