Cilt Bakımı Rutininin Temel Etapları

Cilt Bakımı Rutininin Temel Kademeleri;Sağlıklı bir cildin sırrı yanlışsız bir cilt bakımı rutini oluşturulmasıdır. Cilt bakımı sadece cildin nizamlı olarak temizlenmesi ya da çok sayıda eserin

02.01.2023
200
Cilt Bakımı Rutininin Temel Etapları

Sağlıklı bir cildin sırrı yanlışsız bir cilt bakımı rutini oluşturulmasıdır. Cilt bakımı sırf cildin nizamlı olarak temizlenmesi ya da çok sayıda eserin kullanılması olarak düşünülmemelidir. Sağlıklı ve bakımlı bir cilde kavuşmayı sağlayacak cilt bakımı rutini, cildin gereksinimlerine ve özelliklerine uygun cilt bakım eserleri ile oluşturulmalıdır.

Buna ek olarak cildin hem dışarıdan hem de içeriden beslenmesi gerekliliği göz gerisi edilmemelidir. İstikrarlı beslenmek, her gün kâfi ölçüde su içmek ve ziyanlı hayat üslubu alışkanlıklarından uzak durmak sağlıklı ve bakımlı bir cildin olmazsa olmazlarıdır.

Cildinizi Sistemli Olarak Temizleyin

Cilt bakımının birinci ve en değerli adımı cildi temizlemektir. Cilt tipine ve gereksinimlerine uygun olarak seçilen temizleyiciler cildin temizlenmesini ve nefes almasını sağlar. Cildi makyaj kalıntılarından, kirden ve yağdan arındırır. Farklı cilt tiplerinde kullanıma yönelik formüle edilen, dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen cilt temizleyici eserleri Gratis’in varlıklı eser çeşitliliği içerisinde kolay kolay bulabilirsiniz.

Temizlik uygulamalarından sonra ciltte kalan meyyit derileri, gözenekler ortasına sıkışmış kirleri ve makyaj kalıntılarını uzaklaştırmak için cilt bakım rutinine peeling dâhil edilmelidir. Peeling sonrası cilt çok daha parlak bir görünüme kavuşur. Gözenekler açılır. Cildin meyyit derilerden arındırılması cilt sıhhatinin artırılmasına ve siyah noktalarla çaba sürecine katkıda bulunur.

Cilt Gözeneklerinizi Sıkıştırmak İçin: Tonik

Cilt bakımının birinci kademesinde açılan gözenekleri sıkılaştırmak için bir sonraki basamakta kesinlikle tonik kullanımına yer vermelisiniz. Tüm cilt bakımı eserlerinin seçimi sırasında geçerli olan kural, tonik seçiminde de başroldedir. Tonik cildi kurutabilen bir eser olduğundan cilt tipine uygun seçilmezse istenilen faydayı sağlamamakla kalmaz, cilt tahrişlerine neden olabilir.

Kuru cilt tipine sahipseniz nemlendirici tesire sahip tonikleri, yağlı cilt tipine sahipseniz yağ eksiz tonik çeşitlerini tercih etmelisiniz. Tüm cilt tiplerine ve gereksinimlerine uygun tonik çeşitlerine ulaşmak için Gratis’i ziyaret edebilirsiniz.

Serum ve Maskeleri Cilt Bakım Rutininize Dahil Etmeyi Unutmayın

Cildin yağ ve kirden arındırılması kadar değerli olan başka bir nokta cilde gereksinimi olan besinleri sağlamaktır. Bu etapta hücre yenileyici özelliğe sahip cilt serumları ve cildin gereksinimlerine uygun maskeler tercih edilebilir.

Cilt serumlarının DNA yenileyici, kırışıklık aksisi, leke giderici başta olmak üzere pek çok farklı tesire sahip çeşitleri vardır. Birebir biçimde cilt maskeleri de nizamlı kullanımla birlikte cilt gereksinimlerini en düzgün biçimde karşılayacak formüllerle üretilir ve geniş çeşitliliğe sahiptir.

Her Cilt Tipinin Nemlendirilmeye Gereksinimi Vardır

Cilt bakımı rutininizi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken tahminen de en değerli nokta, ülkü nem istikrarına sahip olmayan bir cildin sağlıklı olamayacağıdır. Nemlendirici kremler cilt kuruluğunun giderilmesine ve cildin tekrar kurumasını önlemeye yardımcı olur. Sağlıklı cildin desteklenmesine olan katkıları nedeniyle nemlendiricilerin cilt bakım rutininin en kıymetli modülü olduğunu söylemek savlı bir telaffuz olmaz.

Ciltteki nem oranını, buna bağlı olarak cilt yumuşaklığını artırmaya yardımcı olan nemlendiriciler cilt gereksinimlerine ve kullanım hedeflerine bağlı olarak renklendirici ve güneş ışınlarına karşı hami özelliğe sahip eserler ortasından seçilebilir. Tıpkı formda gündüz ve gece kremleri cildin nemlendirme muhtaçlığını karşılamak üzere farklı vakit dilimlerinde kullanılabilir.

Yüzdeki en hassas ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı birinci yer olma özelliğine sahip göz etrafının nemlendirilmesi ihmal edilmemelidir. Fakat göz etrafı nemlendirilirken bu bölgenin hassasiyeti dikkate alınmalı ve göz etrafında kullanıma yönelik olarak formüle edilen eserler tercih edilmelidir.

Gratis, cilt bakımı rutininizin her etabında gereksiniminiz olan cilt bakım eserlerine en uygun fiyatlarla ulaşma avantajı sağlar. Siz de cildinize hak ettiği itinası göstermek için vakit kaybetmeden Gratis ayrıcalıklarını keşfedin.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.