Bale Dersleri ile Çocuklarınızın Kemik Yapısı Desteklensin

05.06.2022
177
Bale Dersleri ile Çocuklarınızın Kemik Yapısı Desteklensin

Bale rönesans döneminde ortaya İtalyanlar tarafında çıkarıldığı söylenir. Tüm dünyada ise asilliğin ve sakinliğin sembolü haline gelmiştir. Mim sanatçılarının tiyatro da ya da halk danslarında kullandıkları minik adımlarla ortaya atılmıştır. Nazik bir dans türüdür.

Erkek dans eden kişiye balet, kadın dansçıya ise balerin denir. Bale eğitimi uzun vadeli bir eğitimdir. Yıllarınızı alabilir. En çok öğrenilen danslar arasında yer alır. Kendine özgü teknikleri ve yöntemleriyle dikkat çeken bir dans türüdür. Bale de müziğin dekorun ve hareketlerin birbiriyle uyumlu olması onu etkileyici kılar. Balenin ; klasik bale, modern bale, Fransız tekniği ve Rus tekniği gibi çeşitleri vardır.

Bale Nasıl Yapılır ?

Bale vücudun bütün ağırlığının parmak uçlarına  verilip yapılır ve asla kolay değildir. Düzenli ve disiplinli bir çalışma gerektirir. Birçok dansçı ile beraber yapılır. Balede normal diğer  dans kıyafetlerinden farklı olarak tütü, point, leotard gibi kıyafetler tercih edilir. Bir hikaye canlandırıldığı için belirli düzeyde oyunculuk yeteneği gerektirir.

Baleye erken yaşta başlamak öğrenilmesi için çok büyük avantajdır. 3 11 yaş aralığında başlanabilir. Bale eğitimi almak isteyen çocuklara hiçbir şekilde engel olmamanız yararlı olacaktır.

Balenin Çocukların Kemik Yapısına Ve Sağlığına Faydası :

Omurilik yapısını geliştirir, egzersizlerin daima kasları uzatarak yapılması, kas iskelet sistemini daha güçlü hale getirir. Bale eğitimi, duruş bozukluğunun giderilmesinde, taban düşüklüğünde, ve belirli düzeyde omurga eğriliğinin iyileşmesinde çok büyük fayda sağlar. Çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar. Kişide  esnek bir vücut yapısı oluşmasını sağlar.  Bale eğitimi vücudu şekillendirir.

Çocuklarda eğlenme ve öğrenme durumunu aynı anda yaşatır. Planlı ve programlı yaşamayı sağlar. Çocuklarda erken yaşta kas sistemlerini güçlendirir ve fiziksel olarak güçlü bir vücut sistemini ortaya çıkarır. Bunun sonucunda ileriki yaşlarında gelişen kasları sayesinden daha sağlıklı ve sorunun en asgari şekilde olacağı bir hayat sürerler.

Çocuk Bale Dersleri aynı anda klasik müzikle de yapıldığı için kişinin müzik kulağını da geliştirir, ritimlere aşinalık kazanır. Balenin müziklerine aşina olan çocuklar diğer dansçıların da hareketlerini kolaylıkla ezberleyebilirler. Balenin çocuklardaki etkisi ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak olan sağlıksız beslenme sorunlarının da önüne geçer. Bale eğitimi gören bir çocuk doğru yönlendirmeler ile sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirir.

Bale yapanların çoğunun ince olmasının sebeplerinden biri de sağlıklı beslenmeleridir. En önemli faydaları arasında Ankara dans salonları ile birlikte kişinin sosyalleşmesine olanak sağlaması ve günümüzdeki çocukları bireysellikten yalnızlıktan korumasıdır. Aynı zamanda çocuk bu sosyal ortamda sorumluluk almayı ve takım çalışmasını da öğrenir.

Ankara tango kursları ile dilediğiniz dansçılarla dilediğiniz dans eğitimi almanız da mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.