Bahar Kapıda ve takımı bir sefer daha Hakkari’de ağırlanıyor!

Ülkemizin birbirinden farklı yerlerini ve kültürlerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda ve grubu bu akşam Hakkari’ye tekrar konuk oluyor. Bahar Gelir’in başarılı sunumuyla Hakkari beşerinin samimiyetine, misafirperverliğine ve aşiret düğünlerini izlemeye doyum olmayacak.

28.05.2023
46
Bahar Kapıda ve takımı bir sefer daha Hakkari’de ağırlanıyor!

Ülkemizin birbirinden farklı yerlerini ve kültürlerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda ve takımı bu akşam Hakkari’ye yine konuk oluyor. Bahar Gelir’in başarılı sunumuyla Hakkari beşerinin samimiyetine, misafirperverliğine ve aşiret düğünlerini izlemeye doyum olmayacak.

Asırlara dayanan tarihiyle muazzam topraklar Hakkari, Bahar Kapıda takımını ağırlıyor. Yıllardır Türkiye’nin cennet köşelerini tanıtan başarılı sunucu ve sanatçı Bahar Gelir, birinci olarak Hakkari’de meşhur olan Şahmeran Erbane Kümesiyle bir ortaya geliyor. Gelir, programın birinci dakikalarında izleyenlere müzik şöleni yaşatıyor.

Bahar Gelir

“TAŞI TOPRAĞI ALTIN DERLER TAM DA ORADAYIZ”

Gelir, madenleriyle nam salmış Hakkari’de bir maden ocağı ve çalışanlarını ziyaret etmeden geçemiyor. Gelir burayı, “Taşı toprağı altın derler tam da oradayız” formunda izleyenlere sunuyor.

Öte yandan Hakkâri kent merkezinin güneyinde Başkale-Hakkâri-Yüksekova sonunun kesiştiği noktadan başlayan Zap suyunda da yürüyüş yapıyor. Gelir, berrak suyun keyfine varırken izleyenler, başarılı sunucunun çoban Sabri abi ile yaptığı muazzam sohbette şahit oluyor.

Dengbej Kültürü

Ünlü sunucu doğuda Dengbej kültürü altında benimsenen kürt kelamlı edebiyatının yaşatıldığına da dikkat çekiyor. Gelir, Hakkarili bayanların yaptıkları yemeklerden de tattıktan sonra Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ın “Hakkari nasıl bir yer?” sorusuna dikkat çeken açıklamada bulunuyor.

Bahar Gelir’in Hakkari gezisi 27 mayıs cumartesi günü 21:20 te Kanal7’de.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.