Anne sütünün mucizevi cilde yararları nelerdir? Anne sütüyle cilde maske nasıl yapılır?

Anne sütü, bebekler için tüm besin öğelerini tek başına birinci 6 ay sağlayabilen en âlâ besindir. İçindeki hami hususlar nedeniyle bebeği …

26.11.2022
211
Anne sütünün mucizevi cilde yararları nelerdir? Anne sütüyle cilde maske nasıl yapılır?

Anne sütü, bebekler için tüm besin öğelerini tek başına birinci 6 ay sağlayabilen en âlâ besindir. İçindeki hami hususlar nedeniyle bebeği koruyup kollayan anne sütünün cilde de yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Anne sütünün mucizevi cilde yararları nelerdir? Anne sütüyle cilde maske nasıl yapılır? Tüm soruların karşılığı bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.

Anne sütü, sıhhat kuruluşlarınca gerçekleştirilen pek çok araştırmaya husus olmuş bir besin kaynağıdır. Bilhassa tam manasıyla doğal bir vitamin ve mineral deposu olması sebebiyle birinci altı aylık devir ile 2 yaş ortasında bebekler için büyük kıymete sahiptir. Anne sütü, bebekler için olduğu kadar cilt için de çok yararlı ve faydalı bir eserdir. Cilt bakımında anne sütünün başka bir yeri vardır. Bebeğinizin gelişimine katkısı yadsınamaz olan anne sütü, cilt için de en yararlı eserdir. 

 PEKİ ANNE SÜTÜNÜN CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Çeşitli araştırmalara nazaran; anne sütünün cilt bakımı açısından da büyük yararları mevcuttur. Bu doğrultuda anne sütünden, yalnızca bebeklerin beslenmesi için değil, cilt bakımı için de faydalanabilmektedir.

  • Anne sütü, cildi gerginleştirerek daha genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.
  • Güneş yanığı üzere kolay yanıklar da anne sütünün epeyce yararlı olduğu belirtilmiştir.
  • Sivilce ve kızarıklıkları gidermede de kullanılan anne sütü, bilhassa böcek ısırması kaynaklı acı ya da kaşıntılar için de kullanılmaya uygundur.
  • Doğal bir nemlendirici olarak kabul edilebilecek anne sütü, ciltteki çatlakları giderebilmektedir.

ANNE SÜTÜYLE CİLT MASKESİ

ANNE SÜTÜYLE CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR? 

Anne sütü ile maske anne sütü ve kili karıştırarak sürülebilecek bir macun kıvamına getirerek yapılır. Daha sonra elde ettiğiniz bu macunu alıp yüzünüze sürerek kurumasını beklemeniz gerekir. Bu karışımı 10-15 dakika yüzünüze sürüp beklettikten sonra güzelce yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

anne sütü kil maskesi

Anne sütü ile cildinize maske yapabilir ve anne sütünün peeling tesirinden de yararlanarak cildinizin meyyit derilerden arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Anne sütü ve bentonite kille yapılan yüz maskesini deneyerek cildinizi şımartabilirsiniz. Bentonite kili eczanelerden ve internetten çarçabuk temin edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.