“Anadolu kırmızısı” TOGG gelin arabası oldu!

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım, dünyaevine giren Melih Gazi Ülker ile Beyza Demirkaynak çiftinin talebini kırmadı, makam aracı TOGG’u gelin arabası olarak tahsis etti.

24.05.2023
19
“Anadolu kırmızısı” TOGG gelin arabası oldu!

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım, dünyaevine giren Melih Gazi Ülker ile Beyza Demirkaynak çiftinin talebini kırmadı, makam aracı TOGG’u gelin arabası olarak tahsis etti.

Sivas Vilayet Merkezinde öğretmenlik yapan Güngör Demirkaynak, ziyaret ettiği Lider Alim’den, Melih Gazi Ülker ile evlenecek kızı Beyza Demirkaynak’ın gelin arabası için makam aracı TOGG’u tahsis etmesini istedi. Alım de belediye görevlilerine süslettiği TOGG’u genç ikili tahsis etti. Süslenen TOGG, Beyza Demirkaynak’ın, Emek Mahallesi Buhara Caddesi’nde konutuna götürüldü. Baba ocağından çıkarılan gelin TOGG’a bindirilerek, konvoy eşliğinde belediye nikah salonuna götürüldü.

TOGG gelin arabası oldu

“ÇOK KONFORLU SEYAHATTİ, PEK SÜRATLİ GELDİK”

Elektronik mühendisi damat Melih Gazi Ülker AA muhabirine, bu memnun günlerinde kendilerine bu türlü bir imkan verdiği için Lider Alim’e teşekkür ettiğini söyledi.

Ülker, “Türk mühendis ve teknikerlerinin bu türlü bir aracı ortaya koyması bizi çok memnun ediyor. Herkese çok teşekkür ederiz. Çok konforlu bir seyahatti, çok süratli geldik.” dedi.

Sivaslı çiftin gelin arabası TOGG oldu

Gelin Beyza Demirkaynak, “TOGG ülkemizin ulusal bir bedeli, geleneklerimizi bu pahayla yaşatmamıza müsaade verdikleri için yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Çok heyecanlıyız. Hızlanması nitekim fevkaladeydi, inanamadık. İçerisi de nitekim çok hoş, bayıldık. On numara bir araç.” sözlerini kullandı.

Sivas

Baba Güngör Demirkaynak “Gençlerimizin isteklerini kırmayarak aracı bize tahsis eden Belediye Lideri Hilmi Alim’e çok teşekkür ediyorum. Ulusal gururumuz, yeri aracımız ülkemizin ve milletimizin gururu TOGG’umuz tüm ülkemize güzel, uğurlu olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Lideri Hilmi Alım de TOGG’un ulusal bir bedel olduğunu lisana getirerek, genç çiftin teklifini tereddüt etmeden yerine getirdiklerini belirtti.

Sivaslı çiftin hayali TOGG ile gerçekleşti

Öte yandan vatandaşlar, gelin arabası olarak süslenen TOGG ile fotoğraf çektirdi, çocuklar da aracın önünü keserek bahşiş aldı.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.