Al Sancak dizisi reytingleri alt üst etti!

TRT 1’in dev yapımlı dizisi Al Sancak dizisi üçüncü kısmıyla nefesleri keserken Total kategorisinde en çok izlenen dizi oldu. Al Sancak; yıldıza hilal, bayrağa kan, toprağa can veren bilinmeyen kahramanların kıssasını anlatıyor.

03.05.2023
179
Al Sancak dizisi reytingleri alt üst etti!

TRT 1’in dev yapımlı dizisi Al Sancak dizisi üçüncü kısmıyla nefesleri keserken Total kategorisinde en çok izlenen dizi oldu. Al Sancak; yıldıza hilal, bayrağa kan, toprağa can veren bâtın kahramanların kıssasını anlatıyor.

‘Al Sancak’, 3. kısmıyla Total kategorisinde 6,96 reyting ve 15,04 izlenme hissesi, AB kategorisinde 5,45 reyting ve 14,12 izlenme hissesi, ABC1 kategorisinde ise 6,40 reyting ve 14,17 izlenme hissesi elde ederek Total kategorisinde en çok izlenen dizi oldu.

Al Sancak

AL SANCAK’IN ÜÇÜNCÜ KISMINDA NELER OLDU?

Ali Yüzbaşı ve Nadia, bomba imha uzmanı Başçavuş Mustafa’nın takviyesiyle kimyasal bombanın patlama tehlikesini bertaraf etmeyi başardı. Lakin yeniden de Yüzbaşı Ali bu muvaffakiyetten Nadia’ya paye vermedi. Öte yandan füze tehlikesi ise hala devam ediyordu ve bu büyük tehdidi ortadan kaldırmak için alınması gereken değerli kararlar, tamamlanması gereken riskli vazifeler vardı. Nadia’nın sorusu üzerine, Yüzbaşı Atilla’nın 4 ay evvel şehit olduğunu hatırlayan Yüzbaşı Ali, duygusal anlar yaşadı.

Bir evvelki operasyonda bacağını kaybeden Süleyman’la nişanlısı Bahar’ın münasebeti de büyük bir imtihana tabi tutuldu. Lakin; Süleyman, Bahar’a yüzüğü geri verip ayrılmak istedi. İkilinin çekeceği sancılara, Süleyman’ın ailesi olmayı başarmış tim üyeleri derman olmaya çalıştı. Yüzbaşı Ali, hastanede Süleyman’la konuştuktan sonra yeni bir operasyona çıktı. Operasyon öncesinde Yüzbaşı Selim ise, Yüzbaşı Ali’nin bir şeyler sakladığından şüphelendi.

Al Sancak dizisi reytingleri alt üst etti

Hastaneden kaçan Novak’ı takip eden Ali Yüzbaşı ve Pençe Timi epey şiddetli bir vazifenin peşine düştü. Sacit Komutan’ın imtihanından geçen Teğmen Aras da Pençe Timi’ne katılarak bu kuvvetli misyonda kıymetli bir misyon üstlendi. Timin yürekli askerleri bu uğurda vefatla burun buruna geldi. Bu yeni operasyon esnasında hiç beklenmedik formda tehlikenin göbeğinde kalan Ali Yüzbaşı, ateş sınırının en harlı noktasından tek başına çıkmayı başarabilecek mi?

Güçlü yapımı, etkileyici öyküsü ve başarılı oyuncu takımıyla TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Al Sancak’ın başrollerini Uğur Güneş ve Gülsim Ali İlhan paylaşırken dizide ayrıyeten; R. Aybars Seviye, Emre Dinler, Cem Kurtoğlu, Ahmet Yenilmez, Osman Soykut, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Olgun Sünear, Melih Özdoğan, Tezhan Tezcan, Ömer Faruk Ortan, Murat İnce, Fatih Gühan, Çağlar Sayın ve Ayşen Sezerel üzere başarılı isimler rol alıyor. Al Sancak dizisinin senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Mehmet Arı ve Selman Kılıçaslan kaleme alırken, direktör koltuğunda ise Günay Günaydın oturuyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.