Adil Karaismailoğlu muştuyu verdi! Samsun-Sarp süratli tren sınırı ulaşımda çığır açacak

Trabzon-Ankara ortası seyahat mühletini 4.5 saate düşürmeye hazırlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Samsun-Trabzon-Sarp Süratli Tren sınırı projesi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

10.05.2023
36
Adil Karaismailoğlu muştuyu verdi! Samsun-Sarp süratli tren sınırı ulaşımda çığır açacak

Trabzon-Ankara ortası seyahat mühletini 4.5 saate düşürmeye hazırlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Samsun-Trabzon-Sarp Süratli Tren çizgisi projesi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, ulaşımda çığır açacak yeni bir projenin haberini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu

“TRABZON VE ANKARA ORTASINDAKİ ARALIK 4.5 SAATE DÜŞECEK”

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli Tren çizgisi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Karaismailoğlu, “Samsun-Sarp demiryolu projemiz için süratli adımlar atacağız. Projenin merkezi Trabzon olacak. Süratli tren sınırıyla, seyahat müddeti Trabzon-Sarp ortasında 70 dakikaya, Trabzon-Samsun ortasında 2 saate, Trabzon-Ankara ortasında 4,5 saate düşecektir. Yeni gereksinimlere nazaran projeler yapmaya devam edeceğiz. Milletimiz, vatanımız için çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli Tren sınırı

Doğru vakitte yanlışsız yatırımlar yaptıklarının altını çizen Karaismailoğlu, “Biz icraat adamıyız. Biz konuşmayız, icraatlarımız konuşur. 21 yıldır ülkemizin dört bir köşesine kazandırdığımız projelerimiz de bunun en hoş göstergesidir. Doğu, batı, kuzey güney demeden ülkemizin her bir köşesinde yatırımlara imzamızı attık, atmaya da devam edeceğiz.” formunda konuştu.

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli Tren çizgisi hakkında detaylar

Ülke genelinde 1400 kilometre tren işletmeciliği yapıldığının altını çizen Karaismailoğlu, toplam demiryolu uzunluğunun 13 bin 896 kilometreye çıktığını da kelamlarına eklemeyi ihmal etmedi.

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli Tren sınırı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.