2023 şubat ayı konut dekorasyonu nasıl yapılır? Şubat ayında konut nasıl dekore edilir?

Kış mevsiminin son ayı olan şubatın birinci günlerinde konutlarımızın dekorasyonunda farklı ve iç ısıtan fikirlere yer vermeye başladık. Pekala Şubat ayı konut dekorasyonu nasıl yapılır? Şubat ayı mesken dekorasyonu nasıl yapılır? Şubat ayı bitkileri nelerdir? İşte merak edilen tüm ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladık…

03.05.2023
145
2023 şubat ayı konut dekorasyonu nasıl yapılır? Şubat ayında konut nasıl dekore edilir?

Kış mevsiminin son ayı olan şubatın birinci günlerinde konutlarımızın dekorasyonunda farklı ve iç ısıtan fikirlere yer vermeye başladık. Pekala Şubat ayı mesken dekorasyonu nasıl yapılır? Şubat ayı konut dekorasyonu nasıl yapılır? Şubat ayı bitkileri nelerdir? İşte merak edilen tüm ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladık…

Şubat ayına “merhaba” dediğimiz şu günlerde kış mevsiminin en kısa ayına da giriş yapmış olduk. Bir yandan soğuk havalar tesirini sürdürürken bir yandan da bahara hazırlık sürecinde olduğumuz şubat ayında konutumuzda de ufak tefek farklılıklara yer veriyoruz. 2023 yılını yansıtan renkler, desenler ve dizaynlarla yeni ayı yesyeni heyecanlarla karşılayabiliriz. Gelin, şubat ayında konutlarda kusursuz bir görünüm oluşturmanın yollarına birlikte göz atalım.

ŞUBAT AYI MESKEN DEKORASYONUNDA HANGİ RENKLER KULLANILMALI?

Baharın habercisi olan şubat ayında konutunuzu dekore ederken kış mevsiminin ağır ve tok renklerinden çok daha iç açıcı renkler tercih edebilirsiniz. Bilhassa bu ay salon dekorasyonunuzda yanık turuncu, parlak sarı ve yağ yeşili gibi dikkat çeken renkleri kullanabilirsiniz. 

şubat ayı mesken dekorasyonu

Öte yandan 2023’ün rengi olan Viva Magenta ile kırmızı ve pembenin harika ahengini de meskeninize yansıtabilirsiniz.

Viva Magenta rengiyle dekorasyon

ŞUBAT AYI BİTKİLERİ NELERDİR? ŞUBAT AYI ÇİÇEKLERİ NELERDİR?

Kış mevsiminin sonuna gerçek gelirken mutfak, salon, balkon ve bahçelerinizde şubat ayına özel bitkilere ve çiçekler kullanabilirsiniz. Eşsiz kokuları ve renk cümbüşü oluşturan seçenekleriyle pek çok meskenlere farklı bir hava katan çiçeklerle dekorasyonda son dokunuşu yapmak mümkün. 

şubat ayı bitkileri

Şubat ayında en dikkat çeken çiçeklerin başında karanfil yer almaktadır. Bakımı çok kolay olan karanfilin yanı sıra menekşe ve gül de balkonlardan konuk odalarına olağanüstü bir seçim olacaktır. 

çiçek dekorasyonu

ŞUBAT AYI KONUT DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Soğuk havaların biraz daha yumuşadığı şubat ayında mesken dekorasyonu yaparken konfor ve rahatlığı ön planda tutmanızı öneririz. Yumuşak minderli ve sıcak renklerin vurgu yaptığı koltuk grupları ile salonlarınıza şubatı evlerinizde konuk edebilirsiniz.

şubat ayı dekorasyon

Aynı vakitte pencere kenarında tekli berjerler kullanarak sakin bir okuma köşesi de inşa edebilirsiniz.

berjer dekorasyonu

Son devirlerde hayli istek gören örgü puflar kullanarak yatak odaları ve salonlarda sehpa gereksiniminizi da rahatlıkla karşılayabilirsiniz. 

puf dekorasyonu

Zengin bir görünümün anahtarı olan şal ve örgü battaniyeleri koltukların üzerine yerleştirmek kış mevsiminin dokusunu konutlara taşımak için olağanüstü bir tercih olacaktır.

koltuk şalı dekorasyonu

Isınma muhtaçlığına yönelik seçimlerde tartışmasız bir numara olan şömineler, konut dekorasyonunda farklılık arayanların favorisi haline geldi. Taş duvar dekorasyonuyla bir ortada kullanılan şöminelerle hem konutunuzda sıcak bir ortam oluşturabilir hem de dekorasyonda odak noktanızı şömineye çevirebilirsiniz.

şömine dekorasyonu

ŞUBAT AYI KONUT DEKORASYONUNDA AKSESUAR SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Kış dekorasyonu denildiğinde akla birinci gelen aksesuar elbette mum olacaktır. Banyolardan yemek odalarına, yatak odalarından antreye kadar konutun her köşesinde loş bir ortam oluşturan mumlar, mis üzere kokularıyla hayat alanlarına yeni bir soluk getiriyor.

Mum dekorasyonu

Şubat ayında en çok tercih edilen mumlar ise portakallı ve vanilyalı kokulardır. Öte yandan odunsu kokular ve vanilyalı mumlarla da meskeninize özgün bir bakış açısı katabilirsiniz.

Mumlarla mesken dekorasyonu

Bunun yanı sıra göl görüntüleri ve soyut çalışmaların ön plana çıktığı tablolarla duvar dekorasyonunuza tartı verebilirsiniz. Son vakitlerde hayli tanınan bir hale gelen makrome duvar süsleriyle yatak başlıklarını rafa kaldırmak da mümkün.

duvar dekorasyonu

Dilerseniz meskenin girişine ya da antreye fenerler yerleştirerek konuklarınıza daha birinci adımda şubat ayının eşsiz dokusunu hissettirebilirsiniz.

Antre dekorasyonu

UNUTMAYIN HOŞ BİR KONUT HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.