Onur Şener cinayetinde yeni gelişme! Acılı annenin feryadı yürekleri sızlattı

Ankara’da bir cümbüş yerinde istekte bulundukları parçayı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’i döverek öldüren 5 kişi geçtiğimiz gün mahkemede hakim karşısına çıktı. 2 Ekim tarihinde gerçekleşen vahim olayın akabinde canice katledilen müzikçi Şener’in anne ve babasının mahkemedeki feryadı yürekleri parçaladı.

26.01.2023
17
Onur Şener cinayetinde yeni gelişme! Acılı annenin feryadı yürekleri sızlattı

Ankara’da bir cümbüş yerinde istekte bulundukları parçayı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’i döverek öldüren 5 kişi geçtiğimiz gün mahkemede hakim karşısına çıktı. 2 Ekim tarihinde gerçekleşen vahim olayın akabinde canice katledilen müzikçi Şener’in anne ve babasının mahkemedeki feryadı yürekleri parçaladı.

Ankara’da Çankaya ilçesinin Çayyolu semtindeki bir cümbüş yerinde sahne alan müzisyen Onur Şener, istekte bulunan müziğin kelamların bilmediği için üç kişi tarafından atağa uğramıştı. Birinci olarak kelamlı başlayan tartışmanın büyümesiyle 3 kişi ellerindeki cam şişelerle Şener’i darp etti. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine gelen polis grupları arbedeyi ayırmayı başarsa da boğazına cam kesimleri giren müzisyen, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. 

Onur Şener

“ONUR ŞENER BANA KÜFÜR ETTİ”

Yaşanan fecî olayın ardından tutuklu sanıklar İlker Karakuş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz, Jale Erberk ve avukatları Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katıldı. Savunmasını yapan İlker Karakaş, şu tabirleri kullandı:

“İçeride sevdiğim bir müzik çalıyordu, kelamları yoktu ben de karaoke yapıldığını düşünerek sahneye gittim. Onur Şener bana müzik söylemeyeceksen diyerek küfür etti. Ben de sahneden inerek arkadaşlarımın yanına gittim. Bu sırada şef garsona durumu anlattık. Garson bizden özür dileyerek dışarıda devam edebileceğimiz söyledi”

Dışarı çıktıktan çabucak sonra Şener’in artlarından geldiğini lisana getiren Karakaş “Bize bağırmaya başladı. Şener’in psikolojisinin bozuk olduğunu anladım ve uzak durdum. Dışarı çıktı üzerime saldırmaya devam etti. Onu durdurmam gerekiyordu, ben de elimdeki bardağı Şener’e fırlattım. Kırık bardakla vurmadım” ifadelerini kullandı.

“ONUR ŞENER EŞİMİ İTEKLEDİ”

Korkunç olayın yaşandığı yere daima gittiklerini lisana getiren Ali Gündüz ise, savunmasında şu tabirlere yer verdi:

“Onur Şener eşimi itekledi bu sırada İlker ortaya girdi. Ya psikolojisi bozuktu ya da husus teshiri altındaydı. İlker’e yumruk salladı, İlker de bira bardağını attı. Şener de tutup beni yere fırlattı. Yüz üstü düştüm omzum kırıldı ve yerdeki kırık cam bardakları elimi kesti. Ben yerdeyken arbede devam ediyordu. Kim kime vurdu fark etmedim. Bir müddet sonra ambulans geldi. Gazi Hastanesi’ne gittik. Ameliyat oldum. Onur’un öldüğünü orada öğrendim. Ben 11 yıllık devlet memuruyum, alkollü yerlerde kimseyle tartışmam. Olaya dahil olmadım. Tahliyemi talep ediyorum”

Onur Şener davasında yeni gelişme

Şener’in Gözde Gündüz ve Jale Erberk‘e ‘Siz susun varoşlar’ dediğini duyduğunu tez eden Semih Soyalp ise Karakaş’ın da elindeki bardakla Şener’e arttan vurduğunu gördüğünü lisana getirdi. 

Onur Şener davasında gelişme

İfadelerin akabinde mahkemede konuşan Onur Şener’in annesi Leyla Şener, sanıklara öfke kustu. Acılı anne “Oğlumu benden kopartan bu canilere ‘insan’ diyemiyorum. O kadar saf anlatıyorlar ki bütün aileyi kırdınız, mutsuz ettiniz. Oğlum sevgi doluydu” halinde konuşurken baba Erhan Şener ise “Çocuğumu benden aldılar. Hakkımı helal etmiyorum” tabirlerini kullandı.

Onur Şenerin annesi mahkemede konuştu

DAHA EVVEL NELER OLDU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma evvelki gün tamamlandı. Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede yer alan İsimli Tıp Kurumu raporuna nazaran birlikte hareket ettikleri ve hiçbir acıma duygusu barındırmadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp, Jale E. ve Beğenilen G. hakkında ‘canavarca hisle taammüden öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi. Şayet iddianame kabul edilirse 5 şüpheli Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. 

Öldürülen müzisyen hakkında süregelen davada yeni gelişme

SANAT DÜNYASI YASA BOĞULDU!

İki çocuk babası Şener’in katledilmesine sessiz kalmayan meslektaşları toplumsal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak isyan etti. Soner Arıcı, Demet Sağıroğlu, Gülben Ergen, Haluk Levent, Aydilge ve Mert Fırat gibi ünlü isimler paylaşımlarıyla yansılarını ortaya koydu.

Onur Şener öldürüldü

Twitter hesabından takipçilerine seslenen Gülben Ergen “İstedikleri müzik söylenmedi diye gencecik bir müzisyen arkadaşımız öldürüldü. İki çocuk babası Onur Şener’in acısını yüreğimin en derinlerinde hissediyor ve lanetliyorum ona kıyan zihniyeti!” paylaşımıyla acısını tabir etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Regaip Kandilinin kıymeti nedir? İlahiyatçı Muharrir Adnan Şensoy açıklıyor

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.