Mustafa Keser ve Bülent Ersoy’un arbedesinde son kararı mahkeme verdi!

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy ve Mustafa Keser, birlikte sundukları “Benzemez Kimse Bize” programının akabinde yaşadıkları tansiyon sebebiyle büyük bir arbedeye tutuşmuş ve mahkemelik olmuştu. İkili ortasındaki polemik hala devam ederken geçtiğimiz gün hakim karşısına çıktılar. 1 TL’lik tazminat davasında mahkeme kararını verdi.

25.01.2023
10
Mustafa Keser ve Bülent Ersoy’un arbedesinde son kararı mahkeme verdi!

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy ve Mustafa Keser, birlikte sundukları “Benzemez Kimse Bize” programının akabinde yaşadıkları tansiyon sebebiyle büyük bir arbedeye tutuşmuş ve mahkemelik olmuştu. İkili ortasındaki polemik hala devam ederken geçtiğimiz gün hakim karşısına çıktılar. 1 TL’lik tazminat davasında mahkeme kararını verdi.

Bir devir “Benzemez Kimse Bize” programını birlikte sunan Bülent Ersoy ve Mustafa Keser arasındaki tansiyon bitmek bilmiyor. Sırf 2 kısım yayın hayatına devam eden program sonrası hengameye tutuşan ikili sıkıntılarını mahkemeye taşısa da öfkeleri dinmedi.

Benzemez Kimse Bize programı

Son olarak Bülent Ersoy, Avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi‘ne başvurmuş ve kendisine “Seni diva değil divan yaparlar”, “Seni sekize katlayacak isimler var. Divalık sana mı kaldı? Erkek tonuyla okuyor” halinde sözler kullanan Mustafa Keser’e 1 liralık dava açmıştı. Kendisine “Kürdo” dediğini tez eden Mustafa Keser ise Ersoy’un hakaret ettiğini, aşağıladığını ve kişilik haklarının ziyan gördüğünü söyleyerek o da 1 liralık tazminat davası açmıştı.

Bülent Ersoy ve Mustafa Keser mahkemede hesaplaştı

MAHKEME KARARINI VERDİ!

Birbirlerine öfke kusan ikili geçtiğimiz gün İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde karşı karşıya geldi. Üçüncü kere hakim karşısına çıkan ünlü sanatkarların birbirlerine açtıkları dava mahkeme tarafından haklı bulundu ve  karşılıklı olarak birbirlerine 1’er liralık manevi tazminat ödemelerine hükmedildi. Duruşma çıkışı açıklama yapan Keser, “Musiki düzeyi olarak nerede olması gerektiğini söyledim. Şahsına bir hakarette bulunmadım” sözlerini kullandı.

Bülent Ersoy ve Mustafa Keser

DAHA EVVEL NELER OLDU?

Yaşadıkları sorunları mahkemeye taşıyan Bülent Ersoy ve Mustafa Keser’in 1 TL’lik davasının ikinci duruşması gerçekleşti. Mustafa Keser duruşmaya avukatıyla katılırken, Bülent Ersoy duruşmaya gelmek yerine avukatının kendisini temsil etmesini istedi. Ersoy’u ayrımcılıkla suçlayan Mustafa Keser “Ben hakaret etmedim. Kendisi canlı yayında ‘Kürdo’ diyerek milyonlarca kişinin gözü önünde beni küçük düşürmüştür” sözlerini kullandı. Ersoy’un 3 şahidi ise çekimler esnasında iki sanatçı ortasında bir olumsuzluk yaşanmadığına dikkat çekerek “Bülent Ersoy’un Mustafa Keser’e ‘Kürdo’ biçiminde bir hitapta bulunduğunu birebir duymadık” dedi. Mahkeme duruşmayı erteleme kararı aldı.

Mustafa Keser

“BÜLENT ERSOY BENİ İLGİLENDİRMİYOR”

Duruşma çıkışı bahis hakkında açıklamalarda bulunan Keser, “Davayla ilgili son kararı hâkim verecek. Bizim söyleyebileceğimiz bir şey yok. Bugün ikinci duruşma görüldü. Bülent Ersoy’un duruşmaya gelip gelmemesi beni ilgilendirmiyor. Ben kendimden sorumluyum. Davayı açma konusunda Bülent Hanım o denli uygun görmüş. Bu ortamızda yaşananlardan sonra Bülent Hanım’la rastgele bir görüşme durumum olmadı. Davayı uzatan kendisi” halinde konuştu. 

1 LİRALIK DAVA AÇTI!

Usta sanatçı Mustafa Keser ve Bülent Ersoy‘un birlikte sunduğu “Benzemez Kimse Bize” 2’inci kısmının akabinde ekranlara veda etmişti. Programın bitmesinin akabinde birbirine sert tenkitlerde bulunan ikili ortasında sular durulmuyor. “Küfür krizi” ile birbirine öke kusan ünlü isimler artık de mahkeme de hesaplaşmaya hazırlanıyor.

Mustafa Keser ve Bülent Ersoy davalık oldu

İkili ortasında haftalardır devam eden tartışmaların sonucunda Bülent Ersoy, Mustafa Keser’le yaşadığı sıkıntıları mahkemeye taşımıştı. Usta sanatçı, Avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Mustafa Keser’e 1 liralık manevi tazminat davası açmıştı. Kendisine hakaret ettiği ve ferdî taarruzda bulunduğunu söyleyen Bülent Ersoy’un dava dilekçesinde ise şu sözlere yer almıştı:

“Mesleğine ve sanatına uzanan bu akın müvekkili derinden yaralamıştır. Davalının haksız açıklamaları nedeniyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan müvekkil, iç dünyasında bir travma yaşamış, elem ve ıstırap duymuştur. Müvekkilin toplum önünde prestiji sarsılmıştır.”

Bülent Ersoy

“KENDİNE BİÇTİĞİ KIYMET KADAR!”

Mustafa Keser, kendisine dava açan Bülent Ersoy’u amaç alarak toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. Usta sanatçı, Instagram sayfasından yaptığı paylaşımda “Karşı tarafa açılan tazminat davası, davacının kendine biçtiği paha kadardır!” sözlerini kullandı.

Mustafa Keser ınstagram paylaşımı

KAVGA BİTMEK BİLMİYOR!

Bülent Ersoyun öfkesi dinmiyor

“SENİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM!”

Geçtiğimiz günlerde “Söylemezsem Olmaz” programına katılan Bülent Ersoy, Mustafa Keser’in annesine küfür ettiğini söyleyerek öfkelendi ve şu sözleri kullandı:

“Benim annem bir sene evvel öldü. Ben babamı gömdüğüm vakit bile ‘baba, anneme selam söyle’ dedim. Ben anneciydim. Annem bana kızardı, telefonu kapatırdı ben yüzsüz yüzsüz tekraren arardım. Baktım telefonu kaldırmıyor, kapıya giderdim. Ben çok anneciydim! Bunu dedim ‘baba sen de öldün, annem öldü! Sağ kolum gitti annemle, sen de öldün sol kolum da gitti’ sen bir sene evvel annesi vefat eden birine bu kelimeyi nasıl kullanırsın? Hengamede söylenmez bu kelime! Çok berbat bu telaffuz, ben seni Allah’a havale ediyorum.”

“AJİTASYON YAPIYOR!”

Bülent Ersoy’un açıklamalarını duyan Mustafa Keser, kendi YouTube kanalında yayınladığı bir görüntü ile Ersoy’a karşılık verdi. Bülent Ersoy’un annesine küfür etmediğini söyleyen Keser, “Ben orada fıkralar anlatıyorum millet gülüyor onları küfür olarak addetmiş. Benim ağzım mutlaka küfürlü değildir. Bir tek kişi ‘Mustafa Keser bana küfür etti’ diyemez. O görüntünün aslını koyacağım herkese izleteceğim. Televizyonlarda ‘anama küfür etti’ diye acıtasyon yapıyor. Benim söylediklerime yanıt vermiyor. ‘Belgelerle çıkacağım’ dedi hala ortada doküman yok!” şeklinde konuştu.

“SENİ DİVA DEĞİL DİVAN YAPARLAR!”

Bülent Ersoy ve Mustafa Keser’in birlikte sunduğu “Benzemez Kimse Bize” programı 2’inci kısmın akabinde final yaptı. Programın ekranlara veda etmesinin akabinde Mustafa Keser, Bülent Ersoy’a sert tenkitlerde bulunmuş ve “Seni Diva değil divan yaparlar” ifadeleri kullanmıştı.

“BENİM OTURDUĞUM KOLTUK ONA BATTI!”

Söylemezsem Olmaz programına katılan Bülent Ersoy, Mustafa Keser’in kelamlarına karşılık şu kelamları söyledi:

“Benim için yapılanları hiç umursamasam da şayet gerek görüyorsam haddini aşana karşılık veririm. Somut göstergelerle, bilgilerle masanın üzerine atarım. Şahitlerle kanıtlarla söylenenleri çürütürüm. Zati program benim programım. Benim oturduğum koltuk ona battı. Ondan rahatsız oldu. Orada bana bir oda hazırlanmış görmüyor mu? Esasen maddesel olarak da bir fark var, bunları bilmiyor mu? Mustafa Keser’i sevmiyorum. Bu üslup hareket eden insanlara sevgim vardı ise hiç bir dirhem sevgi kalmaz. Diva denmezmiş de beni divan yaparlarmış. Ben belge ile sayın Bilal beyefendiye hepsini verdim. Herkes bu mevzuyu işledi, benim de yanıt vermem, gerçekleri sunmam gerekirdi. O nedenle buradayım.”

“YERSİZ KAPRİS” YAPIYOR DEMİŞTİ!

Daha öncesinde de programın bitme sebebinin Bülent Ersoy olduğunu söyleyen Keser, hususla alakalı sert tenkitlerde bulunmuştu.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Bülent Ersoy için “yersiz kapris” suçlamasında bulunan Mustafa Keser, “Olay yaratacak açıklamalarım olacak” diyerek gündemin en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi.

“YANILMIŞIM!” 

76 yaşındaki sanatçı,  YouTube kanalında Bülent Ersoy hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü sanatçı, yaptığı konuşmada şu tabirlere yer verdi:

“Ben Bülent Ersoy ile sahnede hiç çalışmadım fakat alışılmış huyunu, suyunu, sahnede neler yapıyor oradan buradan müzisyenlerden duyarız daima. Yapılan yanlışlar, davranış bozuklukları. Ben düşündüm ki, bu arkadaştan yaşça da büyüğüm, sanatça da büyüğüm. Bizim yanımızda yanlış bir hareket, aykırı bir hareket yapmaz; musiki açısından da sanat açısından da yapmaz diye düşündüm. Yanılmışım. Elimden geldiğince programı yürütmeye çalıştım, onun açıklarını kapatmaya çalıştım. Ben 56 yıllık sanat hayatımda işime 56 saniye geç kalmadım. 14.00’te yapılacak çekim için 13.30’da oradaydım. Bekle ki zat-ı saygıdeğer gelecek! Saat 16.00’da çıktı geldi.”

“SAYGI YOK!”

Bülent Ersoy’a olan öfkesi devam eden usta sanatçı kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bu nedir? Hürmet yok. Bir makyaja girdi, 4 saat. Akşam 20.00’de çıktı. Başlar başlamaz olumlu niyetlerimin yanlış olduğunu fark ettim. Zat-ı sayın zannetti ki, ondan rol çalıyorum. Benim rol çalmaya gereksinimim yok. Kuliste çektim kenara bunu ona da söyledim. “Bizimle 100 kişi çalışıyor, 4’le çarpsan 400 kişinin ekmek yemesine vesile olmuşuz. Yerli yersiz kaprisler yapma dedim. Sen de müziklerini söyle, adam üzere işimizi yapalım gidelim. Ben senden yaşça büyüğüm, 30 yıllık da canlı yayın deneyimim var. Müsaade et ben sunayım edeyim, su üzere aksın program…’ dedim. ‘Tamam’ dedi.​ İlk programda o kadar toz kalkmadı fakat ikinci programda karşısında güya hizmetçisi var, marabası var üzere muamele etti bana. Ben ondan 6-7 yaş büyük bir adamım. Bana oradan ‘Keserrrr’ diye bağırıyor. Rahatsız olduğum için bakmadım akabinde ‘Kürdoo’ diye sesleniyor bana.​”

“KİMSİN SEN?”

İki kısım ekranlarda kalabilen programın perde ardını anlatan Keser, kelamlarını şu formda sonlandırdı:

“Kimsin sen? Ben bu üsluptan rahatsız olduğum için bakmadım. Bir de ‘Keser’i çağırdım bakmadı’ diyor. Keser senin babanı uşağı mı? İnsani ve ahlaki durumların neler olduğunu bu iki programda gördüm. Direktöre bağırır, rejisöre bağırır… Ona buna bağırır… Ses mes kalmamış. Rezalet bir okuyuş. Vokallere uyamıyor. Bu aksaklıklarda ne kanal idaresinin ne Polat’ın bir dahili yok. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Müslüm Gürses’in “Seni Yazdım” müziği 37 yıl ortadan sonra yeniden gündemde! Ünlü isimlerden…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.